Lifestyle

Rola ojca w życiu dziecka – najważniejsza z ról.

Domyślam się, że nie każda kobieta ma wsparcie u partnera w wychowywaniu dzieci. Życie różnie się układa, czasami młode mamy zostają zupełnie same z wychowaniem małego szkraba. Inne mają partnerów, którzy niestety nie są zainteresowani rolą taty.

Rola ojca jest bardzo istotna i to już od najmłodszych lat. Niezależnie czy wychowujemy dziewczynkę czy chłopca, dzieci zawsze potrzebują taty jako wzorca, jako autorytetu i przede wszystkim pragną być kochane.

Mój tata zawsze był dla mnie wzorem do naśladowania, osobą przed którą czuło się respekt. Zawsze czułam i nadal czuję się przez niego kochana. Zazwyczaj trochę bardziej skomplikowana jest relacja ojciec – córka niż ojciec – syn. Trudno znaleźć równowagę między córeczką tatusia, a wychowaniem na chłopaciarę. Duże uznanie dla ojców, takich jak mój, którzy potrafią w swoich córkach obudzić pasję do sportu, motoryzacji czy majsterkowania 🙂 Jednocześnie uczyć wrażliwości na otaczający świat i otwartości do innych ludzi.

Kobiety po urodzeniu dziecka potrzebują wsparcia partnera, zarówno fizycznego jak i psychicznego. Pierwsze dni z maluszkiem są przepiękne, ale czasami trudno się odnaleźć w nowej rzeczywistości. Przechodząc przez ten etap razem jest o wiele prościej i przyjemniej.

Mój mąż stanął na wysokości zadania już od początku, gdy nasz synek pojawił się na świecie. Jego pomoc i rola męża, partnera, świeżo upieczonego taty była i jest cudowna. Sam wspomina ten okres jako dość szalony, ale wspaniały. Po 1,5 roku jest już dużo prościej, mając oczywiście jedno dziecko. Podziwiam mamy z 3 czy 4 szkrabów.

Rozwój dziecka, kolejne etapy jakie przechodzimy wspólnie są naprawdę wspaniałe. Rozczula mnie jak patrzę na moich chłopaków, jak się wspólnie bawią, karmią, przytulają. Nie mam wątpliwości kto będzie grał z Jaśkiem w piłkę czy uczył motoryzacji. Oczywiście wychowanie dopiero się zaczyna więc jeszcze wszystko przed nami.

Życie to nie bajka, ale optymistycznie wszystkim kobietkom życzę takich kochanych księciuniów !!!

Mój tata i ja :)

Mój tata i ja 🙂

SAMSUNG CSC

Tata Jasia

SAMSUNG CSC

Zaczytani…


Share this Story

Polub mój profil na Facebook by otrzymywać więcej takich informacji
⬇️⬇️⬇️

Komentarze Facebook

MamaWarszawianka @ Insta

Instagram did not return a 200.