Strefa Dzieci w Pałacu Kultury: warsztaty i koncerty WSTĘP WOLNY

Podczas Europejskie Targi Muzyczne Co Jest Grane 24 zapraszamy do Strefy Dzieci, gdzie maluchy będą mogły uczestniczyć w różnych warsztatach i aktywnościach przygotowanych specjalnie dla nich.
Wstęp do Strefy Dzieci jest darmowy.

SOBOTA 11 LISTOPADA

12.45-13.45 – SŁUCHOWISKO MUZYCZNE „TAM, GDZIE MIESZKAJĄ BAJKI…”
Zapraszamy do baśniowej krainy po drugiej stronie tęczy, gdzie wszystko może się zdarzyć, a każda opowieść mieni się różnorodnymi kolorami!

W projekcie wezmą udział aktorzy znani z małego i dużego ekranu, z wielu ról dubbingowych, zwłaszcza z kultowych programów dla dzieci – „Jedyneczka”, „Bajeczki Jedyneczki”, „Domisie”, „Miś i Margolcia”. Będą to m. in. Beata Wyrąbkiewicz, Justyna Sieńczyłło, Tomasz Gęsikowski, Rafał Królikowski, Rafał Szałajko oraz Katarzyna Pakosinska – artystka kabaretowa, znana ze swego zaraźliwego śmiechu i niepoprawnego optymizmu. Muzykę napisał Krzysztof Marzec, którego wielu rodziców pamięta zapewne jako Pana Tik-Taka.

Dla dzieci od 5 lat.

14.00 – 14.45 – KONCERT DLA DZIECI „SKACZE PTASZEK PO ULICY” – Smykofonia

Smykofonia to sezon koncertowy dla melomaluszków, rodziców, dziadków, wujków i cioć pod hasłem „ Na muzykę nigdy nie jest za wcześnie!”. Organizowany od 2011 przez Fundację „Muzyka jest dla wszystkich” w partnerstwie z Orkiestrą Sinfonia Varsovia oraz Mazowieckim Instytutem Kultury.

Choć trwa jesień, zimno, listopad, trzy wesołe ptaszki (fagot, klarnet, obój) przed odlotem do ciepłych krajów zostały jeszcze na Smykofonii, żeby rozgrzewać się tańcem, śpiewem, zabawą z dziećmi. W programie m.in Mozart, Tansman, Lutosławski. Wykonawcy: Adriana Wdziękońska – prowadzenie koncertów, Katarzyna Nej – obój, Piotr Zawadzki- klarnet, Piotr Kamiński – fagot

Dla dzieci w wieku od 0-5 lat.

15.00-18.00 – DZWIĘKOWA STREFA KRÓLA MACIUSIA – Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN

Zapraszamy rodziców z dziećmi na niezwykłe muzyczne spotkanie w strefie „Króla Maciusia” w czasie Europejskich Targów Muzycznych. Specjalnie z myślą o małych majsterkowiczach przygotowaliśmy warsztaty twórcze, na których każdy znajdzie coś ciekawego dla siebie. Powstaną tradycyjne instrumenty muzyczne, filcowe broszki w kształcie nutek, czy pamiątkowe magnesy w formie płyt winylowych. Naszym zabawom towarzyszyć będą znane żydowskie przeboje, do rytmu których postaramy się zagrać i zatańczyć.

Dla dzieci w wieku 3-10 lat

15.10-16.00 – LEKCJA PRÓBNA W PROGRAMIE JUNIOR MUSIC COURSE

W pierwszych latach życia dziecka jego słuch rozwija się bardzo szybko. Dzieci są w stanie natychmiast zapamiętać dźwięki i słowa usłyszane po raz pierwszy w życiu. Dlatego też, jeśli w tym wieku będą stykały się z różnymi gatunkami muzycznymi poprzez słuchanie, śpiewanie i granie, zdobędą gruntowne podstawy do właściwej percepcji muzyki.
Jest to okres, kiedy zmysł słuchu rozwija się najszybciej, tak więc zdolność do słuchowego rozpoznawania dźwięków jest zwiększona. Są to idealne warunki do rozwoju słuchu absolutnego, poczucia harmonicznego, a także do rozwoju wyczucia barwy i frazy muzycznej. W tym samym czasie dzieci są zachęcane do poznawania podstawowych elementów muzycznych – melodii, rytmu i harmonii, a jako narzędzia nauczania są wykorzystywane keyboardy.
Celem „Junior Music Course” jest umożliwienie dzieciom zaśpiewania tego, co słyszą, zagrania tego, co śpiewają oraz tworzenia własnych utworów lub wyrażania ekspresji muzycznej przy pomocy keyboardów. Podczas targów zapraszamy rodziców z dziećmi na lekcję próbną.
„Junior Music Course” stanowi podstawę dla całego nauczania oferowanego w Szkoła Muzyczna Yamaha uwzględniając fizyczny, emocjonalny oraz intelektualny poziom rozwoju dziecka i do tego dostosowane są najbardziej odpowiednie treści nauczania, podejście i styl lekcji.
Dla dzieci w wieku 4-5 lat.

NIEDZIELA 12 LISTOPADA

12.30-13.15 – FRAGMENTY „MAŁEGO KSIĘCIA” – Teatr Muzyczny ROMA

Dzieci przeniosą się do świata muzycznej opowieści pełnej poezji i mądrych refleksji o przyjaźni, miłości i życiu. Historia przybysza z malutkiej planety, który swobodnie przekracza granice między światem realnym, a sferą niezwykłości. „Mały Książę” przypomina o tym, że „wszyscy dorośli byli kiedyś dziećmi, tyle, że tylko nieliczni z nich jeszcze o tym pamiętają”. Może więc warto wrócić w magiczną krainę dzieciństwa i zobaczyć świat na nowo wrażliwymi oczami dziecka? Widzowie usłyszą kilka utworów w wykonaniu bohaterów.

Dla dzieci w wieku od 4 lat.

13.45-14.30 – KONCERT Jerz Igor

Jerz Igor to Igor Nikiforow i Jerzy Rogiewicz, muzyczny duet znany z niezliczonej liczby zespów. Wymienimy tylko te na literę P: Paula i Karol, Profesjonalizm, Pink Freud czy Polonezy Marcina Maseckiego. O swoim projekcie mówią tak: „naszym marzeniem było nagranie płyty dla dzieci, która traktowałaby małych odbiorców poważnie, brzmiącej bogato, nagranej wyłącznie na prawdziwych instrumentach. Takiej, której z radością słuchalibyśmy razem z dziećmi”.

W 2014 r. premierę miał pełnowymiarowy album „Mała Płyta” (Lado ABC) wypełniony kołysankami dla dzieci. Duet nagrał większość partii instrumentalnych i wokalnych, a także zgromadził Małą Orkiestrę Jerza Igora, zapraszając do współpracy wybitnych muzycznych gości. Stylistyczny rozmach tej domowej superprodukcji obejmuje zarówno eteryczne gitarowe ballady, blask orkiestr lat 60., jak i syntezatorową nostalgię dziecięcych lat 80.

W 2016 r. powstał najnowszy album „Jerz Igor Zimą”. Płyta zawiera 10 piosenek, do jednej z nich słuchacz będzie mógł wymyślić sobie sam melodię. Autorami tekstów są Natalia Fiedorczuk, Joanna Halszka Sokołowska, Antonina Stasiuk oraz Grzegorz Uzdański.Malownicze, a kalejdoskopowe aranżacje wykonuje Orkiestra Jerza Igora.

Podczas koncertów można rozmawiać i biegać. Zarówno na koncercie, jak i w trakcie całych targów, w okolicy Strefy Dzieci będziecie mogli kupić Małą i Zimową płytę.

Dla dzieci w wieku od 0 do 100 lat. 🙂

15.00-16.00 – Melokoncert DLA NIEMOWLĄT I MAŁYCH DZIECI ORAZ WARSZTATY Z GORDONKAMI

Melokoncert to koncert z elementami zajęć umuzykalniających prowadzonych zgodnie z teorią uczenia się muzyki według Edwina Eliasa Gordona. Zajęcia polegają na stymulowaniu słuchu malutkich dzieci za pomocą śpiewu w różnych skalach oraz rytmu i ruchu. W miłej, swobodnej atmosferze odbędzie się wspólne śpiewanie, tańczenie, recytacja wierszyków, słuchanie muzyki i zabawa melodią i rytmem. Pomiędzy rytmiczne zabawy i melodyjne śpiewanki będą wplecione przeboje muzyki klasycznej, które zostaną wykonane na skrzypcach i instrumentach klawiszowych. Koncerty prowadzą dwie mamy, nauczycielki muzyki i absolwentki Akademii Muzycznych – Basia Habisiak i Ania Natalicz.

Dla dzieci w wieku od 1 miesiąca do 3 lat

16.15 – 17.45 – WARSZTATY „DŹWIĘKI MIASTA, MIASTO DŹWIĘKÓW” Tu było, tu stało

Na temat miast napisano niejedną piosenkę. Ale czy miasto samo potrafi śpiewać? Podczas warsztatu „Dźwięki miasta, miasto dźwięków” przekonamy się, że tak – i to jak! Wyruszymy na spacer, ale z zamkniętymi oczami. Nie ruszając się z miejsca, odwiedzimy ruchliwe ulice i spokojne parki, szkolny plac zabaw pełen rozkrzyczanych dzieci i… czy to dworzec? Przystanek tramwajowy? Lotnisko? Zastanowimy się, dlaczego dźwięki w mieście są ważne oraz kiedy zaczynają nam szkodzić, a na koniec – pokażemy, co nam w mieście gra!

Dla dzieci w wieku 6-10 lat.

SOBOTA-NIEDZIELA, 11-12 LISTOPADA, GODZ. 12.00-18.00
– STREFA GIER I ZABAW – WYDAWNICTWO HIPPOCAMPUS Było Sobie

„Było sobie życie”, „Był sobie człowiek”, „Byli sobie wynalazcy” czy „Była sobie ziemia” to niezwykła seria filmów, których bohaterem jest wszystkowiedzący Mistrz i towarzyszący mu młodzi bohaterowie. Któż z nas dorosłych nie pamięta czasów, gdy wstawało się rano w niedzielę, by nie przegapić kolejnego odcinka. I tak już kilka pokoleń wspomina tę wspaniałą serię kultowych kreskówek edukacyjnych stworzonych przez Alberta Barillé, które swoją premierę miały ponad …30 lat temu. W między czasie na bazie „Było sobie…” powstały kolejne serie filmów, gry planszowe, puzzle, karty czy encyklopedie ale jedno jest stałe i niezmienne – zawsze głównym bohaterem jest Mistrz!

W tym roku, podczas Europejskich Targów Muzycznych dzieci będą miały niepowtarzalną okazję spotkać się z Mistrzem, który zaprosi je do wspólnej zabawy.

Najmłodsi będą miały okazję zagrać w grę „Było sobie życie” na ogromnej planszy XXL, spróbować swoich sił w edukacyjnych grach planszowych z serii „Było sobie…” , układać puzzle, a także wziąć udział w quizie z kołem fortuny i wygrać atrakcyjne nagrody przygotowane przez wydawnictwo Hippocampus. A skoro Targi Muzyczne, to pytania będą dotyczyły słuchu, gardła, przepony, aparatu mowy etc. Dowiemy się też co to jest aparat słuchowy i jak to możliwe, że jeden z największych kompozytorów Ludwig van Beethoven komponując IX Symfonię był prawie głuchy… Naturalnie nie zabraknie też kultowego filmu „Było sobie życie”, który będzie można obejrzeć w naszym kąciku „Było sobie…”.

Data

11 Lis 2017 - 12 Lis 2017

Czas

12:45 - 19:00

Etykiety

Wydarzenia w Listopadzie 2017

Lokalizacja

Pałac Kultury i Nauki
Pałac Kultury i Nauki Warsaw Poland

Następne wydarzenie

QR Code

MamaWarszawianka @ Insta

  • Czary mary konkurs dla Was został wyczarowany )) 🤸🙃👍Zapraszam na FB mama warszawianka https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=2135002723416290&id=1725276807722219 #mamawarszawianka #konkurs #czarymary #hokuspokus #flyingsuperkids @flyingsuperkidspl
  • Cudne książeczki o jakże ważnych zwrotach. Jak to mówi synek z tatą to skarbnica księgi dobrych manier... aż się wzruszyłam 😉 #mamawarszawianka #mama #mamaczytadzieciom #czytajciedzieciom #ksiazki #ksiazkidladzieci #dziekuje #prosze #przepraszam @wydawnictwo_wilga
  • Polska🇵🇱♥️ #mamawarszawianka #polska #niepodlegla #swietoniepodleglosci #niepodleglosc #wolnosc
  • Praca do przedszkola wykonana (prawie samodzielnie przez synka 😉) #mamawarszawianka #mamawwarszawie #mama #warszawianka #kwiaty #niepodlegla #polska #niepodleglosc #bialoczerwone
  • Buziaki na dobry dzień 😘😘😘 zaszalejcie dzisiaj, bierzcie przerwę w pracy i hop na spacer..jest pięknie 😘 #mamawarszawianka #mama #warszawianka #lifestyle #dobrydzien #milegodnia #buziaki #buziak #kiss #haveaniceday
  • Kumple #mamawarszawianka #kumple #bestfriends #friends #friendship
  • Gotowi na małych sąsiadów.Halloween 🎃🎃🎃🎃🎃🎃🦇🦇🦇🦇🦇 #mamawarszawianka #halloween #halloweenoweslodkosci #dynia #pumpkin #cukierekalbopsikus🎃 #treakortreat #sweets #zapraszamymalychprzebierancow
  • Lubię załamania światła na zdjęciach, a Wy?#mamawarszawianka #mamafotografuje #lapieslonce #warszawa #lapiepromyki #warsaw #flash #sun #mokotow @po_prostu_art_bistro