Piknik Rowerowy Finisz – 10.06

Już 10 czerwca odbędzie się piknik „Rowerowy Finisz”!

Wspólny przejazd rowerowy ulicami Warszawy organizowany wraz z Warszawska Masa Krytyczna, a potem rowerowy piknik na Placu Defilad.

10 czerwca, wielkim świętem rowerowym oficjalnie podsumujemy wszystkie kampanie organizowane przez Zarząd Dróg Miejskich Warszawa. Rozdamy też nagrody dla uczestników Rowerowy Maj Warszawa oraz Europejska Rywalizacja Rowerowa Warszawa.

Rowerem można jeździć po mieście praktycznie przez cały rok. Tych, którzy jeszcze nie przekonali się do tego środka transportu, będziemy zachęcać podczas organizowanego przez nas wydarzenia.

Na sam początek wielki przejazd ulicami Warszawy, organizowany przez Warszawska Masa Krytyczna! Spotykamy się przed godziną 12 na pl. Bankowym, skąd po Stołecznych ulicach przejedziemy na Pl. Defilad. Trasa będzie przeznaczona również dla najmłodszych, którzy będą mogli przejechać całą trasę o własnych siłach. Przejazd kończymy na Pl. Defilad, gdzie od godziny 14 rozpocznie się oficjalne rozdanie nagród a także atrakcje specjalne, przygotowane przez nas i partnerów zarówno kampanii Rowerowy Maj, jak i Europejskiej Rywalizacji Rowerowej Warszawa. Zapraszamy najmłodszych z opiekunami, jak i starszych. Bądźcie z nami podczas tego wielkiego, rowerowego święta!

____

Rowerowy Maj to akcja, która powstała cztery lata temu w Gdańsku. Jest ona znakomitą okazją do edukowania najmłodszych przez zabawę, dostarczania radości i pokazywania dobrych manier na drodze. Przez cały maj uczniowie z 83 warszawskich szkół podstawowych będą dojeżdżali do szkoły w aktywny sposób. Dlatego też zachęcamy wszystkie dzieci do uczestnictwa w przejeździe i pikniku. Będzie to znakomita okazja do przejechania się po raz pierwszy głównymi ulicami stolicy na rowerze. Podczas przejazdu drogi zostaną zamknięte i będą dostępne wyłącznie dla rowerzystów.

ECC jest największą rowerową rywalizacją, w której biorą udział mieszkańcy miast. Celem rywalizacji jest promocja roweru jako zdrowego środka transportu oraz popularyzacja jazdy na rowerze. Pod uwagę będą brane przejazdy zarejestrowane w aplikacji Naviki w okresie od 1 do 31 maja, w których rower zastępuje inny środek transportu, czyli najczęściej podróże z domu do pracy lub szkoły, po zakupy, do kina, teatru itp.

Harmonogram wydarzenia:

11:50 – 12:00 – zbiórka na Pl. Bankowym
12:20 – start przejazdu ulicami Warszawy
14:00 – dojazd na Pl. Defilad
14:30 – 16:00 – gra miejska „Rowerowy Lider” (obowiązują zapisy)*
19:00 – zakończenie pikniku

* Zapraszamy rodziny wszystkie dzieci wraz z opiekunami i rodzicami do udziału w naszej zabawie!
Zagrajcie w rowerową grę miejską, która odbędzie się podczas pikniku „Rowerowy Finisz”. Start o gry 14:30. Finał około 1,5 godziny później. Startujemy na pl Defilad, a potem poruszamy się w okolicy Pałacu Kultury i Nauk. Tematyka? Rowerowa! Najlepsza 🙂 Czyli wiedza przydatna dla wszystkich rowerzystów! Zapisujcie się ilość miejsc ograniczona !!

Zapisy i regulamin gry: https://rowerowy-lider.evenea.pl/

Data

10 cze 2017

Czas

11:50 - 19:00

Etykiety

Wydarzenia w Czerwcu 2017

Lokalizacja

Plac Defilad w Warszawie
Plac Defilad w Warszawie Warsaw Poland 00-901
QR Code