Święto Starych Bielan

Mamy powody do świętowania! Dzisiejsza ulica Płatnicza, która swoją rozpoznawalność zawdzięcza niskiej zabudowie z okresu międzywojennego i zabytkowym gazowym latarniom, powstała dokładnie 90 lat temu, jako ulica Chełmżyńska. Jej budowę, połączoną z budową osiedla „Zdobycz Robotnicza”, uznaje się symbolicznie za moment powstania dzisiejszej Dzielnicy Bielany. Z tej okazji razem z mieszkańcami Starych Bielan zaplanowaliśmy święto bielańskiej „starówki” – 21 maja, na które serdecznie zapraszamy!

Będzie to wspaniała okazja do integracji – mieszkańcy ulicy wyjdą z domów i w swoich ogródkach przygotują mini wystawy oraz wyprzedaże garażowe. Na dzieci czekać będą warsztaty taneczne, animacje i zabawy. Na wszystkich gra miejska, do której włączyć będzie się można przez cały czas trwania imprezy, strefa z rękodziełem, mała gastronomia i koncerty. Zagrają: duet Stryjenka i Wuj, czyli Karolina Matuszkiewicz (skrzypce, wokal) i Patryk Walczak (akordeon) oraz zespół Kapsel.

To do zmroku, a potem? Gdy zrobi się ciemno zaprezentowany zostanie pokaz starych zdjęć, któremu towarzyszyć będzie opowieść varsavianisty – Jarosława Zielińskiego. Na koniec pokażemy film z archiwum Filmoteki Narodowej – oczywiście o tym jak budowano ulicę – jubilatkę.

Mamy nadzieję, że „Święto Starych Bielan” nie tylko zintegruje mieszkańców Dzielnicy, ale pozwoli im także poznać kawałek jej historii.

Organizatorami wydarzenia są: Urząd Dzielnicy Bielany m.st. Warszawy, mieszkańcy Starych Bielan m.in. inicjatorzy imprezy: Jarosław Zieliński i Małgorzata Bruss oraz sąsiedzi z ul. Płatniczej przy wsparciu: Bielański Ośrodek Kultury, Biblioteka Publiczna im. St. Staszica w Dzielnicy Bielany m.st. Warszawy, Samorząd „Stare Bielany” oraz Filmoteka Narodowa. W wydarzenie zaangażowali się radni Dzielnicy Bielany: Joanna Radziejewska, Piotr Ślaski i Magdalena Lerczak. Partnerami imprezy są: organizacje pozarządowe oraz przedsiębiorcy działający na Starych Bielanach: Dzika Historia Łomianki, Café de la Poste, Roślina, Stacja Bielany, Karuzel Bielański oraz sklepy: Jadłostacja i U Kuby. Patroni medialni wydarzenia: Stolica Miesięcznik, Nasze Bielany, bielanypogodzinach.pl

Data

21 maj 2017

Czas

13:00 - 22:00

Etykiety

Wydarzenia w Maju 2017

Lokalizacja

Dzielnica Bielany
Dzielnica Bielany Warsaw Poland 01-882
QR Code