Miejsca przyjazne dzieciom

Gdzie można znaleźć w Warszawie kino, teatr, drewniany plac zabaw, kozy czy ściankę wspinaczkową? Sztuka & kultura & ekologia💚

Są takie miejsca, którymi warszawiacy powinni się chwalić. Paręnaście lat temu jeszcze mogliśmy pomarzyć o takich inwestycjach. Na szczęście powstały i zachęcają do odwiedzin. Sama pamiętam jak chodziłam jako dziecko do Domu Kultury na Ochocie czy na Okęciu, było krótko mówiąc nieciekawie. Na szczęście Miasto Stołeczne Warszawa dba o ciągły rozwój kultury, dlatego też Domy Kultury w stolicy ulegają ogromnym metamorfozom.

Chciałam się podzielić z Wami jednym z prężnie działających Domów Kultury na Służewcu. Warto zobaczyć na zdjęciach jak kiedyś wyglądał budynek Służewskiego Domu Kultury. To pełna metamorfoza przemiany blaszanej budki w przepiękną inwestycję w stylu skandynawskim. Wszystko jest wykonane z drewna, oparte o styl eko. Na zdjęciach możecie zobaczyć chociażby drewniany plac zabaw i sam budynek. Dobrze została przemyślana i zagospodarowana przestrzeń wokół SDK. Jest ekologiczny ogródek, gdzie podglądamy czy truskawki są już dojrzałe, a groszek soczyście zielony 🙂 Znajdziecie tam też hamak dla zmęczonych mam, a dla tych aktywnych ściankę wspinaczkową na tyłach budynku. Na strudzonych czeka kawiarnia “Służę kawą “ i salonik literacki. Oprócz drewnianych schodów są windy, podjazdy dla wózków, duży parking itp. Znajdziecie też element wiejskiej zagrody z ulami i kozami skubiącymi zieloną trawkę. Zresztą nie bez powodu SDK został nominowany do nagrody za najlepiej zagospodarowaną przestrzeń publiczną w Polsce.

Pakiet kulturalny jest bardzo oryginalny, przykładowo:  przedstawienia teatralne, kino, wernisaże, warsztaty z gry na perkusji, zajęcia dla fit mam czy gospodarstwo dziecięce w tym nawet pszczelarium. Sami mieliśmy okazję uczęszczać na zajęcia ogólnorozwojowe dla małych dzieci, kiedy Jasiek skończył 2 latka. Zajęcia pozwoliły mu lepiej komunikować się z rówieśnikami, udoskonaliły manualnie i ruchowo. Chętnie spędzamy czas w Domach Kultury, na nowo też odkryliśmy z Jankiem biblioteki. Was również szczerze zachęcam do kulturalnego spędzania czasu 😛

Służewski Dom Kultury
Jana Sebastiana Bacha 15, Warszawa

https://www.sdk.waw.pl/

Dojazd

Najbliższe przystanki: METRO SŁUŻEW (około 600 metrów), stacja metra SŁUŻEW (około 600 metrów). Dojazd do przystanku METRO SŁUŻEW liniami: 189, 193, 317, 401, 402. Uwaga: Linie 317, 401, 402 kursują tylko w dni powszednie. Uwaga: dostęp do przystanków METRO SŁUŻEW przy pomocy przejść dla pieszych w poziomie. Dostęp do stacji metra SŁUŻEW przy pomocy schodów. Linie autobusowe obsługiwane są wyłącznie przez pojazdy niskopodłogowe.

SDK DAWNIEJ…

…TAK WYGLĄDA DZISIAJ SŁUŻEWSKI DOM KULTURY

 

 


Share this Story

Polub mój profil na Facebook by otrzymywać więcej takich informacji
⬇️⬇️⬇️

Komentarze Facebook

Polub mnie na Facebooku