Lifestyle

10 zawodów wykonywanych przez mamy każdego dnia

Na wstępie zaznaczę, że nie będzie to artykuł o użalaniu się nad sobą. Jedynie o uświadomieniu sobie i innym jak bardzo jesteśmy potrzebne i niezastąpione dla swoich rodzin i dzieci.

Myślę, że lista jaką stworzyłam jest zdecydowanie za krótka. Każda z nas zapewne ma swoją prywatną listę zadań i zawodów jakie wykonuje codziennie. Jeżeli się nad nią, kiedyś zastanawiałyście to proponuję spisać ją na kartce. Jest to dobry argument podczas, gdy kolejny raz mąż zacznie twierdzić, że dzień upłynął Wam przyjemnie i na niczym…przecież bycie mamą to lekka, łatwa i przyjemna sprawa. Prawda jest taka, że ani lekka ani łatwa, jedynie przyjemna!

1) Główny zawód BYCIE MAMĄ.

Co to oznacza, rozłóżmy tę MAMĘ na czynniki pierwsze 😛

2) SPRZĄTACZKA

Scenariusz codziennie podobny, znowu klocek LEGO lub DUPLO wbity w piętę, znowu przyjechałaś cały korytarz na małym samochodziku, przecież nie chcesz skręcić nogi, więc sprzątniesz. Pranie, prasowanie, odkurzanie, zmywanie też samo się nie zrobi. Wychowanie i uczenie porządku to długi proces, jeżeli jednak sama nie dasz dobrego przykładu to dziecko nie nauczy się porządku.

3) OPIEKUNKA – NIANIA

Zawód niani na mieście jest coraz lepiej płatny. My wykonujemy go za darmo i to przez 24 godziny. Niemniej to bardzo przyjemny obowiązek i chyba każda mama ma z niego ogromną satysfakcję.

4) KUCHARKA

Śniadanko, drugie śniadanko, przekąska, zupka, obiadek, deser, podwieczorek, kolacyjka. Najlepiej jeszcze codziennie inne menu jak w dobrej restauracji. Wszystko smaczne i przyjemne, ale są granice…

5) SZOFER

Już od początku jesteśmy szoferem dla swoich szkrabów. Zaczyna się od pchania wózka, z górki, pod górkę itd. Następnie jesteśmy szoferem podwózek przedszkolno – szkolnych. I tak się wozimy do czasu, kiedy nasze dziecko zrobi prawko. Choć, nie ukrywam, że póki co lubię być szoferem 🙂

6) LEKARKA – PIELĘGNIARKA

Począwszy od opatrzenia rany zbitego kolana na placu zabaw, a kończąc na diagnostyce, profilaktyce i leczeniu swoich pociech. Jednak w tym zawodzie pamiętajmy, że są specjaliści!

7) PSYCHOLOG – COACH

Wspieranie, zrozumienie, pocieszanie swoich dzieci od najmłodszych lat. Zaczynamy od prostych (czasem skomplikowanych) roszczeń naszych maluchów w piaskownicy… Później poważniejsze tematy jak pierwsza bójka, pierwsze zawody pływackie czy pierwszy zawód miłosny. Wsparcie i motywacja jest niezbędna na każdym etapie rozwoju dziecka.

8) NAUCZYCIELKA

Literki, cyferki czasem rozmówki angielsko – polskie. Tabliczki mnożenia, całkowanie, procenty. Nie wspomnę o siadaniu na nocniczek:)

9) KOMIK – KLAUN

Ile to razy robimy z siebie klauna, żeby tylko dziecko uśmiechnęło się do cioci, pomachało sąsiadce czy biło brawo na zawołanie. W późniejszym wychowaniu słowo komik nabiera nowego znaczenia. Częściej jest robienie z siebie pajaca przed nauczycielką, bo syn wagarował czy przed sąsiadem, bo syn wjechał w jego auto itp. W dodatku na 18 – tce dziecka nie kończy się zabawa, a dopiero zaczyna 🙂

10) ORGANIZATORKA

Ten zawód lubię najbardziej, bo po części wykonuję go zawodowo. Nigdy nie sprawiało mi kłopotu zorganizowanie wyjazdu do dziadków, wyprawy rowerowej, urodzin na 40 osób czy opracowanie planu wycieczki po Azji. Przyznam, że mając dziecko jest jeszcze większa mobilizacja, ale i satysfakcja gwarantowana jak wszystko się uda. Wiele z nas łączy pracę zawodową z obowiązkami domowymi i każdej z nas dałabym dodatkowy wpis do CV jako Event- Life -Managerka. Oczywiście pamiętajmy o tym, że my mamy jesteśmy przede wszystkim kobietami.

No dobra kobietki zmęczyłam się samym myśleniem o tych obowiązkach, czas na kawkę, bo przed nami przecież nowy dzień! 😛


Share this Story

Polub mój profil na Facebook by otrzymywać więcej takich informacji
⬇️⬇️⬇️

Komentarze Facebook

Polub mnie na Facebooku