Triki Warszawianki

Dlaczego książki jeżdżą z nami na wakacje?

Właściwie to nie tylko książki jeżdżą z nami na wakacje, a towarzyszą nam non stop. Nawet jak idziemy do lekarza, jedziemy do rodziny czy lecimy samolotem to również zabieramy dobrą lekturę. Zawsze są z razem z nami i może nie każdemu się spodoba takie porównanie. Niemniej naprawdę się cieszę, że Janek nie używa tabletu, komórki jeszcze nie miał w ręku. Za to zawsze możecie go spotkać właśnie z książką. Na technologię jeszcze przyjdzie czas, póki co mamy świat książek, który niesamowicie pobudza wyobraźnię i zostaje z nami na całe życie.

Dlaczego właśnie wakacje są równie ważne i bogate u nas w książki? Zapewne kiedyś pisałam o tym, że podczas wyjazdów z rodzicami mieliśmy rodzinną tradycję i pierwszego dnia kupowaliśmy w księgarni książki dla każdego z nas, co bardzo umilało nam wspólny wyjazd. Z niecierpliwością zawsze czekałam na ten moment i było w nim coś magicznego, dlatego też chciałabym go pielęgnować w naszej rodzinie.

Sami wiecie, że pakowanie na wakacje to cały proces i jak wiadomo niezbędne jest skupienie choć na chwilę. Już wtedy z pomocą przychodzą mi książki, najlepsze są do tego picturebooki, w których Janek sam może wyszukiwać wiele elementów. Podczas drogi również ich używamy, więc tym razem do bagażu podręcznego trafiły aż trzy obrazkowe historyjki.

Jak zapewne wiecie dzieci są ciekawe świata i ciągle zadają pytania. Z drugiej strony nie musimy znać odpowiedzi na wszystkie pytania, typu: Dlaczego szympans tak skutecznie poluje na termity???
Właśnie na te i inne równie dziwne pytania znajdziecie odpowiedź w książce Dlaczego? U nas hit tegorocznego lata 🙂 Podczas drogi my zadajemy Jankowi pytania albo on nam. Czasem nie pomaga to kierowcy, ale czas synkowi szybko leci i nie ma przynajmniej pytania „Kiedy dojedziemy?”

Zawsze obowiązkową lekturą jest grubsza i bardziej treściwa książka czytana codziennie na dobry sen. Wakacyjnie u nas zazwyczaj to Kubuś Puchatek, Miś Paddington tym razem wybraliśmy lekturę humorystyczną „Basia i lato pod psem”. Książka pokazuje, że nie zawsze pogoda może nam dopisać na wakacjach, ale przygody jakie nas czekają będą ekscytujące.
Poniżej linki do książek polecanych przez Janka 🙂 Jakie są Wasze wakacyjne hity? Podzielcie się w komentarzach.

Dlaczego? Świat w obrazkach?-kliknij tutaj

Gdzie jest Wally?-kliknij tutaj

Gdzie jest Lama?-kliknij tutaj

Cała rodzina szuka pingwina.-kliknij tutaj

Basia i lato pod psem.-kliknij tutaj


Share this Story

Polub mój profil na Facebook by otrzymywać więcej takich informacji
⬇️⬇️⬇️

Komentarze Facebook

Polub mnie na Facebooku