Miejsca przyjazne dzieciom

Jak się przygotować na fitness z dzieckiem? Dlaczego warto być aktywną po ciąży ?

Aktywność mamy po ciąży jest bardzo ważna. Aktywna mama jest zdrowa, wygląda lepiej i czuje się lepiej. Przecież każda z nas chce dobrze wyglądać. Sama chciałam jak najszybciej wrócić do wagi sprzed ciąży. Przytyłam aż lub tylko 15 kg. Karmienie piersią działa cuda i moja waga była już po 4 miesiącach jak sprzed ciąży. Zależy mi na utrzymaniu sylwetki, a jestem dużym łasuchem, a więc zaczęłam szukać w Warszawie zajęć sportowych z dzieckiem.

Jest na rynku parę ofert fitnessowych, ja akurat wybrałam Fitness Park na Mokotowie z zajęciami klub aktywnej mamy. Karnet posiadam od roku, więc zdążyłam wyrobić sobie opinię. Klub ma bogatą ofertę aktywności. Nasza instruktorka prowadzi też inne zajęcia godne uwagi czyli aktywne 9 miesięcy.

Klub Fitness Park mieści się na warszawskim Mokotowie w kompleksie Wodny Park Warszawianka. Dojazd jest całkiem dobry tramwajem, bądź autobusem. Zmotoryzowane mamy mogą skorzystać z dużego parkingu naziemnego w gratisie. Dodatkowo klub ma wiele ułatwień dla mam z wózkami, takich jak dwie windy czy wiele szatni z przewijakiem.

Typowe zajęcia zaczynają się położeniem każdego malucha na macie z kocykiem i zabawkami. Sala jest na tyle duża, że każdy ma swoją przestrzeń. Dzieci są w różnym wieku od 3 miesięcznych szkrabów do 2 letnich smyków. Dla maluchów  takich jak Jasio instruktorka zawsze wykłada kosz zabawek na środku sali. Aktywne bąble ruszają do skarbów, a te mniejsze leżą oczarowane ilością osób, kolorów i świateł. Mamy zaś zaczynają ćwiczenia. W pocie czoła starają się wymodelować talię osy i zgubić boczki 🙂 Z doświadczenia powiem, że pierwsze pół godziny przebiega bardzo aktywnie, natomiast ostatnie 20 minut jest trochę zwariowane, bo dzieci są zmęczone, głodne lub marudne. Dobrze jest wtedy mieć dla dziecka przekąskę lub ulubioną zabawkę. My ostatnio chodzimy z metalową puszką z klockiem w środku, którą razem z Jaśkiem bawi się reszta dzieci.

Czas który spędzam z innymi mamami, powoduje, że tworzy się między nami sympatyczna relacja. W trakcie zajęć jest wesoło i mamy o czym rozmawiać, bo temat dziecko to nieskończony temat 😉 Co ważne, dzieci też korzystają na ćwiczeniach, gdyż bardzo się socjalizują i otwierają na innych. Pod koniec zajęć jest też specjalny czas dla nich. Najczęściej są kołysane przez mamy na dużych piłkach bądź rozśmieszane małymi miękkimi piłeczkami. Kończymy zajęcia karmieniem, przewijaniem i ploteczkami 🙂

Po takim wysiłku Jasiek jest zawsze szczęśliwy i na tyle zmęczony zajęciami, że usypia mi w drodze do domu. Staram się, aby zawsze przed treningiem był najedzony i wyspany, wtedy mamy większą szansę na sukces. Wiadomo każde dziecko jest inne i tu złotej zasady nie ma. Trzeba jednak opracować własny plan działania, znacznie to ułatwia wspólne aktywności i wypady na miasto. Pamiętajmy o tym, że za czasów naszych mam czy babć nie było takich możliwości jakie mamy teraz, więc warto korzystać z takich aktywności. Gwarantuję też, że żaden tatuś dziecka nie będzie protestował. Będzie raczej raczej kibicował aktywnej młodej mamie 🙂

Artykuł nie jest sponsorowany, wyraża moją prywatną opinię. MAMA WARSZAWIANKA

Jak spakować torbę dla mamy i dziecka na fitness?

MAMA:

 • buty wygodne adidasy
 • strój do przebrania
 • bidon z wodą dla mamy
 • kartę fitnessową

DZIECKO:

 • wygodny strój dla dziecka do przebrania np. w razie ”awarii”
 • bidon z wodą
 • przekąska np. chrupek, gotowany makaronik, owoc
 • kocyk lub flanelka
 • pampers
 • mokre chusteczki
 • kieszonkowa zabawka

 

 

Torba mamy i dziecka na fitness

Torba mamy i dziecka na fitness

Piłki fit

Piłki fit

Woda to podstawa podczas treningu

Woda to podstawa podczas treningu

Wyginam śmiało ciało

Wyginam śmiało ciało

Wyginam śmiało ciało

Wyginam śmiało ciało,a dla mnie to mało

Pełna koncetracja na ćwiczeniach

Pełna koncetracja na ćwiczeniach

Z mamą na fitnessie najfajniej

Przestronna sala

Karta fitnessowa

Karta fitnessowa

Szatnia całkiem pojemna

Można skoczyć na siłownię, basen

Można skoczyć na siłownię, basen

Dużo wygodnych miejsc garażowych

Dużo wygodnych miejsc garażowych

 


Share this Story

Polub mój profil na Facebook by otrzymywać więcej takich informacji
⬇️⬇️⬇️

Komentarze Facebook

Polub mnie na Facebooku