Lifestyle

Dzień Dziecka na Plaży Rusałka

Sezon plażowy nad Wisłą rozpoczyna się od rodzinnego świętowania Dnia Dziecka na Plaży Rusałka nieopodal warszawskiego ZOO. W niedzielę, 4 czerwca, zapowiada się słoneczny dzień z mnóstwem atrakcji i niepowtarzalną panoramą lewobrzeżnej Warszawy tle.

Kto jeszcze nie odwiedził Plaży Rusałka zdecydowanie powinien nadrobić to w najbliższą niedzielę. Czysty piasek, zieleń i bogata infrastruktura sportowo-rekreacyjna sprawiają, że nie trzeba wyjeżdżać poza miasto, aby odpocząć od zgiełku i aktywnie spędzić czas. Z okazji Dnia Dziecka na odwiedzających Plażę Rusałka (ZOO) czekają gry i zabawy dopasowane do różnych grup wiekowych.

– Plaża Rusałka to doskonałe miejsce na spędzenie czasu w rodzinnym gronie. W najbliższą niedzielę poza niespodziankami przygotowanymi z okazji Dnia Dziecka dostępne będą także stałe atrakcje plaży, takie jak strefa sportu, plac zabaw czy „żywa” altana wykonana z wikliny. Zapraszamy zarówno stałych bywalców, jak i tych, którzy dopiero odkryją to wyjątkowe miejsc – mówi  Robert Zydel, dyrektor Biura Marketingu Miasta Urzędu m.st. Warszawy.

Na młodych plażowiczów czeka aktywny dzień pełen wrażeń, mnóstwo zabawy i upominki! Strefa dla dzieci funkcjonować będzie w godzinach od 11:00 do 15:00.

Dołącz do wydarzenia na stronie facebook.com/Warszawskiplazowy

W programie:

Budowanie miasta z klocków LEGO – całe rodziny będą budować nadwiślańskie wybrzeża, barki, promy oraz mosty! Przy asyście doświadczonych animatorów zbudujemy Dzielnicę Wisłę naszych marzeń!

Gra planszowa XXL – prawdziwa gratka dla fanów planszówek! Zadaniem graczy będzie pokonanie trasy – wielkoformatowej planszy usianej licznymi niespodziankami i zadaniami. Do udziału zapraszamy grupy liczące do czterech osób. Mogą to być przedstawiciele jednej rodziny lub po jednej osobie z kilku rodzin. Wygrywa ten kto jako pierwszy trafi na metę.

Warsztaty artystyczne – na tym stanowisku odpłyniemy do krainy wyobraźni. Na początek dzieci poznają legendę o Warszawskiej Syrence. Następnie bohaterowie legendy przeniosą się na plażę w formie wspólnie stworzonych, przestrzennych, papierowych postaci.

Blok -Bezpieczny Rodzic – stacja przeznaczona dla osób dorosłych. Przygotowane zostanie stanowisko punktu nauki pierwszej pomocy, gdzie rodzice będą mieli możliwość przećwiczenia swoich umiejętności udzielania pierwszej pomocy na specjalistycznych fantomach. Prowadzący pokaz ratownik będzie tłumaczył, w jakiej sytuacji należy powiadomić pogotowie i co zrobić z osobą poszkodowaną.

Misiowy Oddział Ratunkowy (MOR) – szpital Misia to nic innego jak możliwość sprawdzenia zdobytej wiedzy ze stanowiska z Pierwszą Pomocą. Na Misiowym Oddziale Ratunkowym (MOR) całe rodziny będą miały możliwość sprawdzenia „stanu zdrowia” pluszowych pacjentów. Po wizycie na Misiowym Oddziale Ratunkowym z pewnością każdy będzie wiedział jak należy udzielić pierwszej pomocy. Każdy uczestnik otrzyma również kolorowankę z numerem alarmowym oraz kartę wypisu Misia z MOR -u wraz z wynikami badań.

Na młodych plażowiczów czeka aktywny dzień pełen wrażeń, mnóstwo zabawy i upominki!

Zapraszamy do rodzinnego świętowania Otwarcia Sezonu Plażowego nad Wisłą!

Plaża Rusałka znajduje się przy Wybrzeżu Helskim,
nieopodal warszawskiego ZOO, na wysokości ulicy Ratuszowej.

Jak dostać się na Plażę Rusałka:

Plaża Rusałka znajduje się przy Wybrzeżu Helskim, na wysokości ulicy Ratuszowej.

W trakcie sezonu letniego najlepiej dostać się na plażę bezpłatnym promem ZTM „Wilga”, który kursuje na trasie Podzamcze-Fontanny – ZOO lub komunikacją miejską.

Najbliższe przystanki:

Przystanek Boleść (363 m) – autobusy linii: 118, 185, 385
Przystanek Sanguszki (505 m) – autobusy linii: 118, 185, 385
Przystanek Podzamcze (516 m – autobusy linii: 118, 185, 385
Przystanek Ratuszowa-Zoo (714 m) – tramwaje linii: 6, 20, 28
Przystanek Park Praski (766 m) – tramwaje linii: 4, 13, 20, 23, 26 oraz autobusy: 160, 190, 527, N11, N16, N21, N61, N66, N71
Stacja Kolejowa Warszawa Zoo (1062 m)
Stacja Kolejowa Warszawa Wileńska (1352 m)


Przy plaży dostępne są również stojaki rowerowe.

Widzimy się na plaży 😛


Share this Story

Polub mój profil na Facebook by otrzymywać więcej takich informacji
⬇️⬇️⬇️

Komentarze Facebook

Polub mnie na Facebooku