Miejsca przyjazne dzieciom

Idealny na upalne dni, wodny Park Bajka w Błoniu

Tym razem szukaliśmy z Jaśkiem ochłody poza Warszawą i znaleźliśmy nie tylko ochłodę, ale i bajkowe miejsce! Park Bajka mieści się w podwarszawskim Błoniu około 30 minut samochodem od stolicy. Park znajduje się tuż obok Domu Kultury i Kina Bajka w Błoniu. Miejsce parkingowe znaleźliśmy bez problemu, jednak była to wczesna godzina ok 9.00, później zrobiło się tłoczno również na parkingu.

Park Bajka to rewelacyjne miejsce rozrywki dla dzieci w każdym wieku zupełnie za darmo. Spokojnie możecie wybrać się na cały dzień, zabrać ze sobą koce, kosze piknikowe, ubranko na zmianę dla dziecka i koniecznie gumowe obuwie, niezbędne do szaleństw brodzenia i chlapania w wodzie.

Na terenie Parku Bajka znajduje się bardzo dużo atrakcji, na wejściu mamy ogromne leżaki, wypożyczalnie boule, duże wodne fontanny, gigantyczne szachy, piłkarzyki, plenerową siłownię. Jasiek zaciągnął nas dalej, aby pograć na gigantycznych instrumentach i pośmiać się z naszych odbić w krzywych zwierciadłach. Było zabawnie, a to dopiero początek 😛 Obowiązkowo po gofrach i lodach poszliśmy na teren mniejszego placyku przeznaczonego dla dzieci w jego wieku. Odkryliśmy również ogromne plecione kosze, w których dzieci bardzo chętnie się chowają. Na koniec było najlepsze, wyścigi w tunelach. Fantastycznie, że dzieciaki mogą wszędzie wejść, przejść, nareszcie mogą się bawić bez zakazów.

Aktualnie nie można znaleźć w parku boisk piłkarskich. Jest jednak dobra wiadomość, ponieważ obok parku trwa budowa Centrum Sportu w Błoniu. Powstanie kompleks sportowo- rekreacyjny z krytym basenem. Będzie, więc możliwość dobrej zabawy nawet zimą.

Park Bajka

Kardynała Stefana Wyszyńskiego 10

05-870 Błonie

Godziny otwarcia:

poniedziałek, wtorek, środa, czwartek 07.00- 21.00

piątek, sobota, niedziela 07.00- 22.00


Share this Story

Polub mój profil na Facebook by otrzymywać więcej takich informacji
⬇️⬇️⬇️

Komentarze Facebook

Polub mnie na Facebooku