Lifestyle

Jak słonik polubił chodzenie do przedszkola…

Czy chodzenie do przedszkola da się polubić zapytałam podchwytliwie synka… Odpowiedział mi ” nawet nie wiesz jak bardzo mamusiu lubię przedszkole”. Bardzo się cieszę na te słowa, nawet nie wiecie jak bardzo, bo początki mieliśmy trudne. Podejrzewam, że 90% rodziców bardzo przeżywa pierwsze rozstania, a 85% przedszkolaków tęskni i próbuje się zaadoptować w nowym środowisku. Dla hartu ducha swojego i dziecka polecam Wam bardzo wszelkie materiały, zajęcia które pomogą we wspólnej adaptacji. My próbowaliśmy różnych sposobów tzn. czytaliśmy dużo książek związanych z przedszkolem, chodziliśmy prawie rok czasu na zajęcia adaptacyjne na których Jasiek mógł się oswoić z nową sytuacją i „odcinaliśmy powoli pępowinę.” Mimo tego mieliśmy trudny początek, ale bez tego to już w ogóle sobie nie wyobrażam jakbyśmy przetrwali.

Szkoda, że jak rozpoczynaliśmy przedszkole to nie mieliśmy okazji posłuchać słuchowiska „Jak słonik polubił chodzenie do przedszkola”
Niemniej teraz przesłuchaliśmy przygody słonika i jego przyjaciół i jesteśmy oczarowani. Słuchowisko wraz z piosenkami przygotowane zostało również w konsultacji z pedagogami przedszkolnymi i nawiązuje do codziennego przedszkolnego rytmu. Jaś co chwilę wołał podczas słuchania, że też ustawiają się w pociąg do mycia rąk, również układają nogi na kokardkę itp zagadnienia przedszkolne. Jeżeli tylko w jakiś sposób możemy zniwelować stres związany z rozpoczęciem przedszkola i pomóc dziecku w adaptacji do nowego miejsca to zróbmy to 😛 Polecamy więc i Wam przygody małego słonika, dzielnego przedszkolaka.

Słuchowisko „JAK SŁONIK POLUBIŁ CHODZENIE DO PRZEDSZKOLA” to projekt stworzony specjalnie z myślą o trzylatkach adaptujących się do rzeczywistości przedszkolnej. Trzy króciutkie bajki opowiadają o małych zwierzątkach uczęszczających do przedszkola, które muszą zmierzyć się z nowymi wyzwaniami, takimi jak – ubieranie się samodzielne w szatni, ustawienie się „w pociąg” czy dzielenie się zabawką z kolegą. Tekst bajek  konsultowany był z opiekunami przedszkolnymi, dzięki czemu słuchowisko oddaje bardzo realnie nie tylko sytuacje, ale również specyfikę języka z jakim dziecko spotyka się w nowym otoczeniu.

Tutaj możecie zakupić słuchowisko : https://audioteka.com/pl/audiobook/jak-slonik-polubil-chodzenie-do-przedszkola

Scenariusz: Zuzanna Fijewska-Malesza
Teksty piosenek: Natalia Fijewska-Zdanowska
Reżyseria: Jarosław Boberek
Czyta: Zuzanna Fijewska-Malesza
Wokal: Zuzanna Fijewska-Malesza, Agata Kołodziejczyk
Muzyka: Filip Dreger
Realizacja: Anton Borovyi, Studio PRL
Produkcja: Fundacja Artystyczna MŁYN http://mlynek.mlyn.org/


Share this Story

Polub mój profil na Facebook by otrzymywać więcej takich informacji
⬇️⬇️⬇️

Komentarze Facebook