Miejsca przyjazne dzieciom

Kawiarnia Hocki Klocki na warszawskim Ursynowie to dokładnie dobra kawa i zabawa.

POSTANOWIENIE HYGGE NA STYCZEŃ – kawka z koleżanką i jej dzieckiem w kawiarni przyjaznej dzieciom

Postanowienie styczniowe hygge uznaję za wykonane 🙂 Kawa wypita w przemiłym towarzystwie koleżanki. Fantastyczny czas spędzony razem z dziećmi, które nie chciały rozstawać się z nowym miejscem. Podsumowując kolejna dobra kawiarnia odkryta i można ją dodać do miejsc przyjaznych dzieciom.

Mroźne styczniowe poranki zachęcają do poszukiwania przytulnych i ciekawych miejsc. Słyszałam wiele dobrego o miejscu “Hocki Klocki” i zebrałam się w końcu, aby sprawdzić te pozytywne opinie. Jak miło być pozytywnie zaskoczonym.

Wózki chłopców zostały zaparkowane przed kawiarnią na dość dużym parkingu 🙂 W lecie znajdziemy tam również stoliki i atrakcje dla dzieci. Na samym wejściu urzekło mnie miejsce na buciki dla dzieci i wieszaki na wysokości małych krasnali.

Nie tracąc czasu zamówiłam kawy w największych kubkach, a dla dzieci bezglutenowe gofry w kształcie morskich zwierząt z owocami. Przewijaczek sprawdziliśmy przezornie przed zabawą i chłopcy ruszyli w kolorowy świat hocków klocków. Było trochę zjeżdżalni, piłek, zabawek sensorycznych, książeczek. Później skoki na trampolinie, ale największą uwagę chłopców przyciągnęło bujane krzesło… zapewne chcieli plotkować na nim razem z mamusiami.

Jasiek również gotował dla kumpla wymyślne dania w zabawkowej kuchni, chyba chciałby zostać kucharzem. Wszędzie, gdzie nie pójdziemy łapie się za gotowanie. W sumie nie jestem przeciwna, może doczekam się kiedyś śniadania zrobionego przez synka.

Sam lokal jest dość kameralny, nie ma wielkiej powierzchni. Najlepiej jest podobno przyjść z samego rana, wtedy jest dość pusto i można się zrelaksować, a dziecko może się wyskakać. Trafiłyśmy z koleżanką na poranny, spokojny moment i było całkiem przyjemnie. Po jakimś czasie pojawiły się dzieci w dość dużej, hałaśliwej grupie. Na szczęście tylko przez moment, ponieważ przyszły na zajęcia i miały chwilę wolną na zabawę.

Musimy z Jaśkiem koniecznie się wybrać na zajęcia muzyczne albo ogólnorozwojowe. Patrząc na twarze dzieci po zajęciach na pewno warto zainwestować i czas i pieniądze. Na zakończenie dodam, że warto odwiedzić salę zabaw w hockach klockach, mimo opłaty za zabawę. Sala pozostaje bezpłatna dla dzieci z domów dziecka oraz dzieci niepełnosprawnych.

Artykuł nie jest sponsorowany, wyraża moją prywatną opinię. MAMA WARSZAWIANKA

KAWIARNIA HOCKI KLOCKI, ul. Wańkowicza 4, Ursynów, Warszawa

Miejsce przy stole dla dziecka
Miejsce do przewijania
Strefa dla dzieci
Menu dla dzieci
Infrastruktura/wjazdy/schody/windy/itp.

Summary: Lokal dla dzieci? Zdecydowanie tak i koniecznie niech zabiorą swoje mamy :)

4.8


Share this Story

Polub mój profil na Facebook by otrzymywać więcej takich informacji
⬇️⬇️⬇️

Komentarze Facebook

Polub mnie na Facebooku