Triki Warszawianki

Kiedy rozpoczynamy naukę gry na instrumentach u dzieci? Muzyczny prezent na Dzień Dziecka.

Muzyka, towarzyszy nam już od najmłodszych lat. Pierwsze moje skojarzenie z muzyką, mam nadzieję, że Wasze również, to kiedy mama śpiewała mi do snu kołysanki. Cudowne wspomnienie i bardzo sentymentalne. Podobno jako dziecko dużo też bębniłam w pokrywki i garnki, choć podejrzewam, że częściej grałam rodzicom na nerwach. Niestety, nie zostałam perkusistką, choć mój mąż ubolewa, nie zostałam też skrzypaczką, o czym zapewne marzyła moja mama. Sama jest muzykiem i bardzo chciała mi przekazać swoje talenty, ale z taką buntowniczką jak ja, nie było lekko.

Zróżnicowana muzyka, której rodzice słuchają ma duży wpływ na nasze maluchy. Warto mieszać gatunki, tempo czy rytm.  Nie bez powodu dla ciężarnych kobiet polecana jest muzyka klasyczna. Nasze zmysły są gotowe na muzykę już od najmłodszych lat. Początkowo bąblowanie i przelewanie wód w brzuchu mamy, później kołysanki śpiewane przez najbliższych, karuzele nad łóżeczkiem, dźwięki z ulicy, które czasem układają się w melodię. Wspomniana gra na garnkach, pokrywkach i wiele interaktywnych zabawek. Trzeba uważać, ponieważ małego szkraba można łatwo przestymulować ilością grających rzeczy. Jednak im dziecko jest starsze tym chętniej sięga po mini zestawy grające, grzechotki itp. Dobrym pomysłem dla już stojących dzieci będą muzyczne stoliki edukacyjne. Można też zainteresować dziecko zabawą mikrofonem, nagrywając różne dźwięki (tatę ,mamę, kapiącą wodę, stare skrzypiące drzwi, pieska czy kotka etc.)

Dla tych starszych dzieci polecany jest zestaw Orffa w którym dla dzieci są; bębenek, marakasy, tamburyn, kastaniety, tarka, trójkąt, talerze. Zdaniem rodzinnego muzyka, do nauki najprostszy jest zestaw Orffa, następnie keyboard. Do gitary trzeba mieć mocne paluszki, aby przycisnąć struny, to samo ze skrzypcami. Ale i tak najważniejsze jest słuchanie muzyki i powtarzanie dźwięków, A więc niech mamy i tatusiowie śpiewają swoim pociechom i bardzo często słuchają różnych gatunków muzycznych.

Zdaniem mojej mamy, doświadczonego muzyka, jeśli chodzi o naukę gry na instrumentach to jest to bardzo indywidualna sprawa, ponieważ dziecko powinno mieć; słuch muzyczny, powinno mieć umiejętność koncentracji,(która przychodzi przeważnie w wieku szkolnym, ale nie zawsze.),powinno mieć dobrą pamięć muzyczną i paluszki, które są w stanie ruszać się niezależnie. Przy instrumentach dętych jak trąbka, saksofon, dziecko powinno mieć „wykształcone” płuca .
Ciekawostka:
Instrumentem dobrym dla dzieci z problemami mowy (jąkanie) jest flet prosty, bo gra na nim powoduje wydłużenie oddechu, dzięki czemu dziecko uczy się długiego wydechu potrzebnego do mowy.
Mama mówi, że mój trzylatek ma słuch muzyczny ( wnuczkowi można posłodzić 🙂  Wykształcona muzycznie osoba może sprawdzić słuch za pomocą pewnych ćwiczeń.
Jednak nie zapominajmy, że dla każdego rodzica to jego dziecko jest najzdolniejsze i już!!!!!

Pamiętam swoją naukę gry na skrzypcach to było w wieku szkolnym, piękny lecz potwornie trudny instrument i łatwo się do niego zrazić. Nauczycieli też podziwiam, gdyż początki nauki gry bywają niezwykle piskliwe. Jeszcze bardziej podziwiam moją mamę, która cudownie gra na skrzypcach. Choć kosztem ogromnej pracy od dziecka.
Gra na pianinie była już odrobinę prostsza i jak to się mówi coś tam plumkałam 😛 Ale klasyki czy większego talentu w tym nie było. Na gitarze to już mąż gra, a Jasiek to od urodzenia szalony perkusista.

W tym roku na Dzień Dziecka chcemy zrobić sobie rodzinny koncert, więc testujemy muzyczne prezenty od Smily Play. Nie ukrywam, że mamy trochę dosyć superbohaterów, które mało cieszą portfele rodziców, a dzieci jedynie przez moment. Śpiewać każdy może, trochę lepiej lub trochę gorzej, więc zamawiam mikrofon. Jasiek perkusja lub klawisze, mąż gitara. Będzie nietypowo i choćbyśmy fałszowali to i tak się nie poddamy łatwo, sąsiedzi muszą wytrzymać 😛 Talent i słuch muzyczny Jaśka w końcu trzeba rozwijać, więc wspieramy go jak możemy.

SZALONE KLAWISZE

Profesjonalny keyboard dla najmłodszych. Wiele przycisków, wiele możliwości, ale najbardziej cieszy nas możliwość nagrywania. Jasiek wybiera podkład, tempo i zaczynamy szaloną grę 🙂 Zabawka solidnie wykonana, poręczna, przeznaczona od 3 do 8 lat.

Różnorodne funkcje, jakie mają Szalone Klawisze (kliknij), pozwalają na eksperymenty muzyczne. Możliwość nagrania dźwięków wzmocni chęć udoskonalenia dzieła, a młodego twórcę wspomoże w cierpliwej pracy.

MIKROFON MAŁEJ GWIAZDY

Myślę, że mikrofon jest dobrym pomysłem na prezent dla dzieci. Przecież każdy chciałby zostać gwiazdą i marzy o wielkich występach. Początkowo publika to rodzice, a trasy koncertowe to wycieczki do dziadków z szalonymi występami.  Zabawka zdecydowanie ucieszy i mniejszych melomanów (mimo że przeznaczona od lat 3), świeci, gra i nagradza nas oklaskami.

Mikrofon Będę Gwiazdą (zobacz tutaj) ma 5 przycisków funkcyjnych. Wzmacnia dźwięk głosu, dzięki temu dziecko ma poczucie występowania na prawdziwej scenie. Wygrywa dźwięki i melodie, a każdy występ zostanie nagrodzony oklaskami. Mikrofon ma także efekty świetlne, dzięki czemu każdy maluch poczuje się jak prawdziwa „gwiazda”. Mikrofon, to doskonały sposób na przełamanie nieśmiałości, rozwój zdolności artystycznych, kształtowanie poczucia rytmu i nabieranie wrażliwości muzycznej.

GITARA 

Napawam się samym widokiem mojego gitarzysty. Nie mówiąc o grze i efektach specjalnych podczas solówek. Tata ma prawdziwą gitarę, więc nie było możliwości, aby synek nie miał 🙂 Zabawka przeznaczona od 3 lat i pamiątka młodego rockmana na zdjęciach dla mnie bezcenna.

Zabawka gitara (zobacz tutaj) w obsłudze jest bardzo prosta. Nie sprawi problemu nawet młodszemu maluchowi. Gitara ma realistyczny wygląd, przypomina prawdziwą rockową gitarę. Na gryfie umieszczono 8 klawiszy pianinka z szalonymi dźwiękami. Ramię uruchamia prawdziwe rockowe dźwięki.

ELEKTRONICZNA PERKUSJA

Łapiemy pałeczki i zaczynamy grać na garnkach. Jasiek też zaczynał od pokrywek, więc jak każde dziecko ma już wprawę. Dobrze zaczęło mu wychodzić wybijanie rytmu. Jeszcze lepiej wyrzucanie pałeczek po koncercie, stąd chwilowo dostał słomki do grania 😛 W skład zestawu wchodzi mini stołeczek, stopa i pałeczki co moim zdaniem nie jest wskazane dla dzieci od 2 lat. Natomiast maluchy ucieszą się z talerzy i ogromnego bębna.

Zabawa stymuluje rozwój mózgu i układu nerwowego dziecka.
Grając na elektronicznej perkusji (kliknij tu), dziecko rozwija wyobraźnię muzyczną, tworzy swój świat przeżyć i wzruszeń kształtujących emocjonalność i wzbogacających osobowość.
Ekspresyjna gra na perkusji uspokaja dziecko i rozładowuje stres.

PREZENT MUZYCZNY  OD SMILY PLAY  – PIANINKO Z MIKROFONEM DLA WAS Z OKAZJI DNIA DZIECKA

Wystarczy napisać w komentarzu jaką piosenkę nagralibyście wspólnie z dzieckiem/ dziećmi na nowym instrumencie.

Osoba, która zostanie obdarowana oczywiście dowie się jeszcze o tym przed Dniem Dziecka.

Zachęcam do zabawy
Regulamin


Share this Story

Polub mój profil na Facebook by otrzymywać więcej takich informacji
⬇️⬇️⬇️

Komentarze Facebook