Triki Warszawianki

Książeczki, które zaczarują Ciebie i Twoje dziecko.

Czuję się ostatnio coraz to młodsza, ciekawi jesteście w czym tkwi sekret? Bynajmniej nie są to cudowne kremy ze ślimaka czy japońskie masaże twarzy.  To Jasiek dostarcza mi codziennie taką porcję dopaminy, że w duszy cały czas czuję się młoda. To wszystko dzięki kolejnym dawkom zdrowego uśmiechu i dobrej dziecięcej literatury.

Mini konkurs❗️❗️❗️ Jasio chętnie przekaże Wam 2 książeczki. W najbliższy czwartek 27.04.2017 przed południem wybieramy się na Ursynów. Po przeczytaniu artykułu napiszcie w komentarzu, jakie książeczki chcecie dostać, a zostawimy je w Parku przy Bażantarni w drzewie z książkami Kto pierwszy z Was tam dotrze ten wygrywa  

Książeczki jakie ostatnio przeglądamy są coraz to bardziej kolorowe, zabawne, nie wspomnę o ilustracjach, które mnie onieśmielają. Mam wrażenie, że ilustratorzy są obecnie coraz zdolniejsi.

Siadamy sobie z synkiem na mięciutkim dywanie i tworzymy taki swój magiczny, zaczytany świat. Ja jestem księżniczką, on rycerzem lub smokiem. Będę za tym kiedyś tęskniła, oj będę 😛 Póki co jednak czytamy, przeglądamy, malujemy razem książeczki i cały czas staram się dobierać odpowiednie formą i treścią dla niego lektury. Chcę, aby miał trochę zabawy, aby było kolorowo, edukacyjnie i z przesłaniem. Zapewne trochę jak z bajkami, jak już Jasiek zacznie oglądać telewizję, na pewno kilka dni spędzę nad doborem odpowiednich treści. Oczywiście, wiadomo to proces krótkotrwały, ale póki mam na to wpływ to ja tu rządzę 😛

Wszystkie polecane poniżej książeczki pochodzą z wydawnictwa WILGA

“Takie małe, takie długie, takie wysokie, takie duże”

Ciekawy pomysł na przekazanie dzieciom prostych zagadnień. Opakowanie zawiera 4 mini książeczki w różnych kształtach. Jasio nie pozwala mi odłożyć ich na półkę, tylko za każdym razem układa je wszystkie w pudełku. Książeczki mają różne kształty, jest mała, duża, długa i wysoka. Jaś jak zwykle zaskoczył mnie swoją dziecięcą kreatywnością. Położył się obok długich kształtów i sam pokazywał, że jest małym, ale długim chłopcem :)) Cieszę się, że zaczyna się robić coraz cieplej. Bez chwili wahania zabierzemy najmniejszą prawie kieszonkową książeczkę na zieloną trawkę i będziemy szukać mrówek i biedronek. Nie straszny nam będzie nawet deszcz, bo książeczki dla małych odkrywców są wykonane z dobrej jakości tektury.

cena wydawnictwa: 39,99 pln

 

“Zwierzaki w Zoo”

Dzieci kochają zwierzaki to przecież wiadoma sprawa. Wierzcie mi lub nie, ale książeczki o zwierzakach też kochają. Zawsze staram się pamiętać, aby oprócz typowych samochodowych książeczek w Jasia biblioteczce znaleźli się nasi milusińscy. W tej książeczce zwierzaki opowiadają wierszyki i robią a ku ku. Cały czas uczymy się nie wyrywać stron, bo jest to bardzo kuszące dla malucha mieć zawsze przy sobie np. krokodyla 😛 Książeczka poręczna, w sam raz dla małego zoologa.

cena wydawnictwa : 14,99 pln

„Malowanki wodne”

Malowanki wodne, nie wiem czy się spotkaliście już z taką formą kreatywnych książeczek. Pamiętam z dzieciństwa takie malowanki, ale nie mam pewności czy były kupowane w Polsce czy za granicą. Chyba to drugie, bo kiedyś nie było na rynku takiej gamy dostępnej dziecięcej literatury. Do malowanki, potrzebny jest nam pędzelek i trochę wody. Druk jest całkowicie bezpieczny dla dzieci. Poszczególne kropeczki mają w sobie kolorowy pigment i pociągając pędzlem tworzy się już piękny kolor. Mam nadzieję, że Jaś nie popadnie w samozachwyt, że tak ładnie sam maluje. To druga w życiu malowanka wodna Jaśka i doskonale wie już jak się z nią obchodzić. Wybrałam aktualnie warzywa, ale jest też wiele innych ciekawych motywów.

Cena wydawnictwa: 7,99 pln

„Pojazdy Gucia. Traktor”

Jasio to miłośnik pojazdów wszelkich: samochody, koparki, traktory, samoloty, betoniarki i tak można do rana wymieniać. Wybraliśmy traktor, jednak seria oferuję całkiem bogatą flotę pojazdów:P Książki są zilustrowane ładną kreską i są zakończone morałem lub ciekawym przesłaniem. Na każdej stronie jest też ukryty mały robaczek, którego Jasiek uwielbia wyszukiwać. Lubię takie okładki, jakby napompowane, sztywne strony i ciekawe historyjki. Nic dodać nic ująć.

Cena wydawnictwa: 9,99 pln

„Straż pożarna ma zgłoszenie”

Skoro był traktor to musi być jeszcze straż pożarna. Obowiązkowo z sygnałem dźwiękowym. Dzielna straż ratuje zwierzaki z pożaru. Bohaterzy książeczki (i Jasio również 😛 ) chcieliby zostać strażakami jak dorosną. Z serii dla dzieci są jeszcze Kopareczka, Radiowozik i Karetka.

Cena wydawnictwa : 19,90 pln

Kochani, Czytajmy dzieciom!


Share this Story

Polub mój profil na Facebook by otrzymywać więcej takich informacji
⬇️⬇️⬇️

Komentarze Facebook