Triki Warszawianki

Kto ma kota na punkcie Kici Koci? Jak mądrze kupować książki dla dzieci? Dodatkowo KICIOWY KONKURS!!!

Obawiam się, że nie ma rodziców, którzy nie znaliby bądź nie kojarzyli serii Kici Koci czy serii zawody od Mądrej Myszy. Dla tych, którzy mają ochotę zapoznać się z przygodami wesołej bohaterki pod koniec artykułu będzie Kiciowy, wspaniały konkurs na całą serię jej przygód!!!

Jak u nas zaczęło się zbieractwo książek?

Mamy już pokaźną biblioteczkę, z książkami o różnej tematyce. Niemniej samo zbieractwo pojawia się tak po prostu pewnego dnia, najczęściej u dwulatka, etap zbieracza chomika ( spokojnie nie jest to regułą). Tak jak u nas, synek ogląda książeczkę i zaczyna przyglądać się okładce na której jest zazwyczaj zaprezentowana cała seria. I się zaczyna … tej nie mam, tą mam, tą kupimy! Wszystko dobrze, aż do momentu, kiedy wychodzimy z nowymi książkami nawet ze stacji benzynowej ! Wtedy nadchodzi chwila refleksji i ostrzegawcza czerwona lampka w głowie. Niestety muszę przerwać słodką chwilę obsesyjnego zbieractwa i pokus jakie zarówno ja jak i synek miewa i  podejść go sposobem. Książki są warte każdych pieniędzy, ale nie w tym rzecz. Zapewne wiele z Was to przeżywało i chciałoby poznać odpowiedź.

Jak zaradzić chomikowaniu?

Co działa przynajmniej u nas to oszczędności. Jaś ma swoją skarbonkę i zbiera tam monety na nową książkę. Nowa lektura jest na wagę złota, więc kiedy ją dostanie albo kupi, czuje, że to niezwykła chwila. Jeżeli kupujemy to naprzemiennie raz Kicię raz Zawody, albo inną książkę. W każdej serii jest tak dużo książeczek, że ja już się troszeczkę pogubiłam, które już mamy. Kolejna metoda, która się u nas sprawdza to wymiana, Jasiek ma swoją sympatyczną koleżankę i z wielką chęcią dokonują wymiany książeczek. Ostatnia metoda to mieć od razu całą serię i zapomnieć o temacie. To jest możliwe, ponieważ w konkursie do wygranie będzie CAŁA SERIA KICI KOCI !!!!

Seria Kicia Kocia

Zalety – dzieci Kicię uwielbiają za jej postać, przygody, barwnych przyjaciół. Książeczki są cienkie, ogólnodostępne, cenowo na każdą kieszeń. Czyta się je szybko, mają obrazki, których kreska nie do końca przypadła mi do gustu, ale dzieci ją uwielbiają. W sumie ilustracje wyglądają niemalże jak namalowane przez inne dzieci. (Jeżeli to nie był zamysł ilustratora to bardzo przepraszam :)) Historie są bardzo życiowe, praktycznie każda z trafną puentą. Jaś już wie, że nie można się objadać słodyczami, bo może się to skończyć bólem brzucha i wizytą u dentysty tak jak u kumpla Kici czyli Packa 🙂 Książeczki są dedykowane od 2 do 6 lat. Znam i 6 latki i chociażby mojego 2,5 latka który ma kota na punkcie tych książek.

Wady – Tak jak wspomniałam ilustracje są czasem nietypowe, np. uśmiechnięty Pan w kasie na basenie wygląda jak Frankenstein, ale póki synek się do niego uśmiecha to wszystko jest w porządku…chyba 🙂  Niektóre z opowiadań są dla Jasia przerażające. Książkę Kicia Kocia nie może zasnąć specjalnie schowaliśmy do szuflady i czekamy dopiero na odpowiedni moment, kiedy i Janek będzie się bał ciemności czy potworów.

Seria Mądra Mysz Zawody

Zalety – Tak jak poprzednia seria książeczki są ogólnodostępne i na każdą kieszeń. Opowiadają bardzo szczegółowo o różnych zawodach. Również dorosły może się dowiedzieć czegoś nowego. Jaś ma swoje wybrane ulubione zawody, przede wszystkim strażak i policjant, ale weterynarz i kierowca autobusu też mu przypadły do gustu. Ilustracje są ciekawe dla dzieci, dużo się na nich dzieje i dziecko może opowiadać nam historię, kiedy mamy dosyć czytania ;P My posiadamy pokaźną kolekcję o różnych zawodach, jednak jest jeszcze edukacyjna seria Mądrej Myszy o tematach trudnych czy też bardzo przyziemnych, codziennych. Bardzo pomocna dla rodziców może się okazać książeczka Zuzia idzie do stomatologa lub Zuzia korzysta z nocnika. Tak można się mierzyć z problemami, gdzie na tacy mamy podane rozwiązanie.

Wady – W książeczkach jest bardzo dużo tekstu, co może być zarówno wadą jak i zaletą. My zaczęliśmy je zbierać zbyt wcześnie, więc nie są jeszcze odpowiednio dostosowane do wieku synka. Radzimy sobie jednak i ostatnio używamy ich do zasypiania. Jest tylko jeden problem, ja padam pierwsza w połowie książeczki o piłkarzu, kiedy czytam o karnych, rzutach rożnych itp. to wtedy poddaje się walkowerem 😛

KICIOWY KONKURS NA FANPAGU MAMY WARSZAWIANKI

Do wygrania cała seria KICI KOCI ufundowana przez wydawnictwo Media Rodzina wystarczy, że w komentarzu napiszesz ile lat ma Twoje dziecko/dzieci i dlaczego marzycie o serii z Kotką 🙂

 

‼️KONKURS‼️Kochane Mamuśki – tak jak zapowiadałam ogłaszam wiosenny konkurs, w którym możecie wygrać CAŁĄ SERIĘ…

Opublikowany przez Mama Warszawianka na 21 marca 2018

 

 


Share this Story

Polub mój profil na Facebook by otrzymywać więcej takich informacji
⬇️⬇️⬇️

Komentarze Facebook