Lifestyle

Lato w mieście 2018, czyli co robić w Warszawie w wakacje?

Jesteście już gotowi na wakacje, czy dopiero rozpoczynacie planowanie spędzenia letniego czasu z rodziną w Warszawie. Jeżeli tak jest to chętnie Wam pomogę i podeślę listę atrakcji jakie tego lata będą odbywać się w stolicy. Będzie trochę wydarzeń, którymi możemy śmiało się pochwalić przed cudzoziemcami. Rodzina z Ameryki powinna być zadowolona, bo lato w Warszawie zapowiada się bardzo przyjemnie. 😛
Jeszcze raz życzę Wam udanych wakacji!

FILMOWA STOLICA LATA

Jest nam niezmiernie miło gościć Was już po raz 13‑sty na naszych pokazach plenerowych. Przygotowaliśmy dla Was blisko 220 filmów w 28 różnych miejscach. Pełen repertuar na całe lato znajdziecie tutaj http://www.filmowastolica.pl/kalendarz/

Jak co roku czekają na Was leżaki, a w wielu miejscach darmowa Domino’s Pizza. Pamiętajcie jednak, że chętnych jest zawsze więcej niż leżaków. Jeśli chcecie mieć pewność, że dla Was starczy, przychodźcie wcześniej.

Zawsze warto zabrać ze sobą ciepły sweter, a i parasol też nie będzie przesadą, gdyż pogoda latem bywa kapryśna. O wszelkich ewentualnych zmianach informujemy na naszym profilu na facebooku @filmowastolica. Tam też możecie zachęcić swoich przyjaciół do przyjścia na seans.

Filmy wyświetlamy w wersji oryginalnej z napisami. Życzymy Wam wspaniale spędzonego czasu na projekcjach!

BASENY ODKRYTE

Basen w Parku Kultury w Powsinie: http://www.parkpowsin.pl/o-parku/atrakcje-parku/basen/
Godziny otwarcia:
Codziennie: 10.00-18.00 przy sprzyjających warunkach atmosferycznych (w okresie 2 czerwca- 31 sierpnia 2018)
Bilet normalny to koszt 15 pln, ulgowy 8 pln

Godziny otwarcia:
od 23 czerwca do 31 sierpnia 2018 – codziennie w godzinach 9.00 – 19.00
Bilet normalny to koszt 19 pln, ulgowy 10 pln

Basen Inflancka: https://aktywnawarszawa.waw.pl/pl/osrodki-sportowe/inflancka 
Cennik: bilet normalny jednogodzinny w cenie 10 zł, ulgowy – 8 zł. Więcej informacji na stronie.
Baseny będą otwarte w każdy słoneczny i ciepły weekend czerwca od 09:30 do 19.

W tym sezonie basen będzie nieczynny ze względu na modernizację obiektu

Baseny Kora na Wale Miedzeszyńskim: http://basenykora.kluby.com.pl/
Godziny otwarcia:
Codziennie od godz. 10.00 do 20.00.
Całodniowy bilet normalny kosztuje 20 pln, zaś ulgowy 10 pln

 

MULTIMEDIALNY POKAZ FONTANN

Pokaz fontann będzie odbywał się do września w każdy piątek i sobotę.

Godziny pokazów w wakacje to 21.30, pozostałe informacje znajdziecie tutaj: http://www.parkfontann.pl/

 

KONCERTY CHOPINOWSKIE


Pomnik Fryderyka Chopina (wstęp wolny)
Recitale pod Pomnikiem Chopina będą się odbywać w każdą niedzielę o godz. 12.00 i 16.00. 
http://www.lazienki-krolewskie.pl/pl/wydarzenia/koncerty-chopinowskie-71

OGRÓD NA DACHU BIBLIOTEKI UNIWERSYTECKIEJ

Godziny otwarcia:
od 1-30 kwietnia: 8:00-18:00,
od 1 maja – 30 września: 8:00 – 20:00,
od 1-31-października: 8:00 – 18:00,
od 1 listopada – 31 marca ( bez wstępu na dach): 8:00-15:00.
Zakaz wprowadzania zwierząt (z wyłączeniem psów-przewodników)

Adres: ul. Dobra 56/66
Wstęp wolny

 

TEATR W PLENERZE

Szanowni Widzowie,

bardzo nas cieszy, że tego roku po raz kolejny zaprosimy Państwa na plenerowe spektakle grane przed Och-Teatrem! Od 1 do 21 sierpnia 2018 r. zaprezentujemy 20 spektakli, w tym propozycje dla widzów dorosłych – tegoroczą pewmierę DWA MILIONY KROKÓW Piotra Rowickiego z Agnieszką Przepiórską, Tomaszem Ciachorowskim i Januszem R. Nowickim w obsadzie, a także m.in. ZWIĄZEK OTWARTYLAMENT NA PLACU KONSTYTUCJI czy FLAMENCO NAMIĘTNIE – oraz spektakle dla dzieci – CZERWONEGO KAPTURKA i JASIA I MAŁGOSIĘ.

Wszystkie spektakle grać będziemy o godzinie 17:00 i wstęp na nie jest wolny. Jak w latach poprzednich, tak i tego roku grać będziemy z wyjątkiem dni deszczowych.
Oczekujemy niecierpliwie spotkania z Państwem!

Przypominamy, że Och-Teatr gra przez całe wakacje, zarówno w siedzibie, jak i w plenerze – a pełen repertuar oraz dostępność biletów mogą Państwo sprawdzić, klikając tutaj.

LATO W CENTRUM NAUKI KOPERNIK

 

Zobaczcie jakie projekty czekają tego lata w Centrum Nauki Kopernik http://www.kopernik.org.pl/projekty-specjalne/lato/

 

TARGI ŚNIADANIOWE

Tutaj znajdziecie harmonogram targów śniadaniowych na całe lato https://www.facebook.com/pg/targsniadaniowy/events/?ref=page_internal

PIKNIK WARSZAWSKI

Piknik warszawski, to nowa, cykliczna inicjatywa w Warszawie. Zrelaksuj się nie wyjeżdżając z miasta i odwiedzaj klub Iskra Pole Mokotowskie, co niedziela do końca wakacji. WSTĘP BEZPŁATNY!!!

Czekać tu będzie dobre jedzenie od lokalnych producentów, nowe smaki w mieście, kulinarne niespodzianki oraz livecooking. Co tydzień nowe gry i zabawy: bule, frisbee, planszówki i wieeeeele innych. Można przychodzić ze zwierzakami, będą i dla nich smakołyki czy gadżety. Pojawi się też masaż, porady kosmetyczne czy różnorodne warsztaty. Dla każdego coś miłego! Także dla dzieciaków animacje oraz mini warsztaty ekologiczne.

W słoneczne dni wygrzewać się będziemy na leżakach i przy błękicie basenu, sącząc napoje, rozmawiając z najbliższymi, odpoczywając. Zapraszamy wszystkich na warszawskie piknikowanie.
PIKNIK WARSZAWSKI @ ISKRA Pole Mokotowskie
UL. WAWELSKA 5, WJAZD OD UL. ONDRASZKA (tereny dawnej Skry)

Przykładowe wydarzenia :

https://www.facebook.com/events/190613851579931/

https://www.facebook.com/events/2052629371730411/

FESTIWAL STREFA CISZY W ŁAZIENKACH KRÓLEWSKICH

Wchodząc z miejskiego zgiełku na teren Ogrodu Łazienek Królewskich, zanurzmy się w ciszę, która pozwoli nam usłyszeć muzykę delikatnie rozbrzmiewającą w pełnej harmonii z otaczającą naturą. Wsłuchajmy się zatem w tę „ciszę” – skrywa ona niezliczone skarby, które odnajdą Państwo podczas szóstej edycji Festiwalu Strefa Ciszy 🌳🐿🎶

W każdy weekend od 30 czerwca do 29 lipca 2018 r. Na kilku scenach plenerowych podczas 150 koncertów wybrzmi muzyka z różnych stron świata. Wystąpią m.in. Camerata Silesia, Danar, Bum Bum Orkestar, Yerba oraz duet Masecki/Rogiewicz. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest wolny.

Szczegóły tutaj https://www.facebook.com/events/423801571427658/

OTWARTA ZĄBKOWSKA

 

OTWARTA ZĄBKOWSKA to formuła działań społecznych, artystycznych i kulturalnych wpisująca się w Zintegrowany Program Rewitalizacji m.st. Warszawy.

Zamknięta dla ruchu samochodów ulica Ząbkowska w wakacyjne weekendy staje się deptakiem i sceną, a sąsiadujące z nią podwórka, placyki i zaułki – kinem, teatrem, pracownią, klubem poetyckim, miejscem zabawy, ale przede wszystkim miejscem SPOTKAŃ.

Najbliższe otoczenie ulicy Ząbkowskiej to przestrzeń wysokiej próby działań artystycznych i aktywnego współuczestnictwa, twórczej wymiany myśli i wzajemnych inspiracji.

Pełny program:
www.otwartazabkowska.pl

PROMY PRZEZ WISŁĘ

 

Brzegi Wisły łączą cztery bezpłatne przeprawy promowe:

  • „SŁONKA”: Cypel Czerniakowski – Saska Kępa
  • „PLISZKA”: Most Poniatowskiego – Stadion Narodowy
  • „WILGA”: Podzamcze-Fontanny – ZOO
  • „TURKAWKA”: Nowodwory – Łomianki

W związku z niskim stanem wody na Wiśle, do odwołania zawieszone zostało kursowanie promu Turkawka.

W ciągu kilku minut można się nimi przeprawić na drugą stronę rzeki. Płynąc promem można poczuć przyjemny, wiślany chłód, który jest szczególnie miły w upalne, letnie dni. Promy „Pliszka”, „Słonka” i „Turkawka” zabierają na pokład 21 osób oraz 21 rowerów, a prom „Wilga” zabiera na pokład 40 osób i 40 rowerów.

Rozkład rejsów

Promy od 1 maja do 30 czerwca pływają tylko w soboty, niedziele i dni świąteczne oraz dodatkowo 2 i 4 maja oraz 1 czerwca. Od 1 lipca do końca sierpnia również w dni powszednie, natomiast od 1 do 16 września – w soboty i niedziele. Szczegóły http://www.ztm.waw.pl/?c=149&l=1

BEZPŁATNE REJSY PO WIŚLE

Fundacja Wisła Warszawie, realizując swoje statutowe cele, będzie – w ramach organizacji programu Energia Wisły projektu współfinansowanego ze środków m.st. Warszawy – realizować dla mieszkańców stolicy i turystów bezpłatne rejsy po Wiśle.

W ramach inicjatywy Energia Wisły odbędzie się 240 rejsów po Wiśle, z których każdy będzie trwał godzinę. Pierwsze z nich rozpoczną się już 18 maja, a pływać będziemy aż do września. W każdym tygodniu statek Inna Bajka będzie wypływał z przystani KURIER przy Bulwarze Karskiego aż 12 razy i zabierze na swój pokład każdorazowo 12 osób, które pod okiem przewodnika oraz kapitana będą poznawać atrakcje turystyczne nie tylko Wisły, ale także Warszawy oraz sposoby spędzania wolnego czasu na lub w pobliżu rzeki. Kolejna pula rezerwacji będzie pojawiała się na tej stronie z około tygodniowym wyprzedzeniem.

Rezerwacji można dokonać jedynie poprzez formularz http://wislawarszawie.org/energia-wisly/ – wybierz datę i godzinę rejsu, następnie liczbę miejsc, jaką chcesz zarezerwować (dzieci liczone są jak dorosły pasażer) i zarejestruj się (zaloguj, jeśli utworzyłeś już u nas konto w 2018 r.). Po zalogowaniu na formularzu koniecznie kliknij „potwierdzam dane i rezerwuję”. Po poprawnym dokonaniu rezerwacji otrzymasz od nas wiadomość ze szczegółami rejsu na podany adres e-mail (koniecznie sprawdź folder SPAM).

Organizator ze względów bezpieczeństwa zastrzega możliwość odwołania rejsów w przypadku nieodpowiednich warunków do żeglugi z możliwością rezerwacji kursu na inny wolny termin w czasie trwania projektu. Informacje o możliwych zmianach będą wysyłane na podany adres e-mail oraz umieszczane na www.facebook.com/wislawarszawiefundacja

Do zobaczenia!

Tu bije serce stolicy, czyli warszawskie Bulwary Wiślane

 


Share this Story

Polub mój profil na Facebook by otrzymywać więcej takich informacji
⬇️⬇️⬇️

Komentarze Facebook