Triki Warszawianki

Picturebooki, co jest w nich niezwykłego?

W tym roku ferie nie do końca poszły po naszej myśli. Choć przepadł planowany wyjazd i bawiliśmy się chorzy w domu to nie było najgorzej. Było trochę planszówek, puzzli, sztucznego śniegu, wspólnego gotowania i oczywiście książek. Chciałam podtrzymać tradycję rodzinną jeżeli chodzi o książeczki. Zawsze wyjeżdżając z rodzicami na ferie już pierwszego dnia wspólnie szukaliśmy księgarni i każdy mógł wybrać sobie dowolną książkę. Zawsze czekałam na ten moment i tak mi zapadł w pamięć, że nie wyobrażam sobie nie podtrzymania takiej ciekawej tradycji. Udało się choć przebiegła niestety inaczej. Książki zamówiliśmy przez internet i każdy miał coś dla siebie, ale z mężem przy chorym Jaśku nie udało nam się zbytnio poczytać naszych lektur:P

Przy okazji chciałam Wam pokazać co wybrał Jasiek i przedstawić Wam moc picturebooków. Jak już pamiętacie Jasiek uwielbia książki i chyba z każdej jednej cieszy się jak dziecko 😛 Niemniej są typy książek przy których ostatnio spędza więcej czasu i bacznie je przegląda, widać, że coś liczy, czegoś szuka. Obecnie są dla niego fascynujące. To właśnie tzw. picturebooki czyli książki, które składają się głównie z bogatych ilustracji. Nie posiadają tekstu, albo jest go niewiele. Przeważnie mają wiele szczegółów na stronie i czasem jakieś zadania do wykonania, odnalezienia. To bardzo dobre ćwiczenie dla oka dziecka i oczywiście działa na spostrzegawczość, kreatywność.

Myślę, że picturebooki są niezwykłe pod jeszcze innym kontem. Jedna książeczka może być opowiedziana tysiąc razy i za każdym razem może przedstawiać zupełnie inną historię. Naszego Jaśka też poniekąd zachęcamy do mówienia pełnymi zdaniami, żeby porzucił na moment skróty myślowe i uczył się ładnie wypowiadać. Dzieci i tak mają bujną wyobraźnię, a przy tego typu książkach mogą sobie naprawdę pozwolić na wiele. Poniższe picturebooki są bardzo różnorodne, więc mam nadzieję, że znajdziecie coś z Jaśkowych propozycji dla swoich młodszych i starszych dzieci.

Binek i Pulpet w świątyni Majów

Okrąglutki bohater wraz ze swoim psiakiem mają wiele przygód w tajemniczej świątyni. Ich przygoda rozpoczyna się, gdy psiak poczuł zew wolności niczym niesforny trzylatek i biegnie ślepo przed siebie. Jego biedny opiekun Binek próbuje go dogonić i wspólnie popadają w tarapaty :p Taka historia z życia wzięta tylko należy dodać zagadki, labirynty i język Majów 😛
Jaśkowi książka tak się spodobała, że już myśli o kolejnej części „Binek i pulpet w królestwie chińskiego smoka”

Książka aktualnie w promocji Wydawnictwa Dwie Siostry kliknij tutaj 

Rok w lesie

Kto chce spędzić cały rok w lesie i podglądać zwierzaki to podsyłam lekturę idealną 😛 Przekrój przez wszystkie kalendarzowe miesiące razem z wesołym zwierzyńcem, dzięki któremu Jasiek już sobie zwizualizował mieszkanie dżdżownic czy też borsucze norki. Naprawdę ciekawa seria. Mamy też Rok w Przedszkolu, która pomogła nam w adaptacji w nowym miejscu.
Znajdziemy też Rok w mieście, Rok na targu, Rok na wsi, Rok w krainie czarów.

Książka aktualnie w promocji Wydawnictwa Nasza Księgarnia kliknij tutaj 

Biblia dla dzieci w obrazkach

Bardzo indywidualna sprawa, więc tylko napiszę, że ciekawie przedstawione wybrane tematy z Biblii. Dla mnie ważne i chyba sama lepiej bym ich Jaśkowi nie wytłumaczyła.

Książka aktualnie w promocji Wydawnictwa Nasza Księgarnia kliknij tutaj 

Opowiem Ci mamo, co robią pociągi

Picturebook dla fana czy fanki pociągów. Oprócz wielostronnicowej przygody pociągowej, znajdziemy tu trochę ciekawostek i oczywiście zagadek. Pełna interpretacja zależy oczywiście od dziecka 😛 Seria posiada jeszcze tytuły dla miłośników aut, samolotów, pająków, statków, dinozaurów, kotów, mrówek i żabek.

Książka aktualnie w promocji Wydawnictwa Nasza Księgarnia kliknij tutaj 

Auto

Ilustracje przypominają mi dawną bajkę „Sąsiedzi” Przygody poniekąd też zbliżone, ale relacja inna, bo ojciec i syn w swoim mustangu :p Książka będzie dobrym wyborem dla młodszych, najlepiej rocznych dzieci.

Książka aktualnie w promocji Wydawnictwa Dwie Siostry kliknij tutaj 

Mam oko na Litery

Całkowicie poważnie, jak to dla mnie top książka! Zachęcająca do rodzinnej zabawy. Na każdej ze stron jest podana jedna litera alfabetu i liczba, która określa ilość przedmiotów na stronie rozpoczynające się na daną literę. I wtedy zaczyna się zabawa, powiem Wam to wcale nie takie proste, a łamigówka dla mózgu extra:P Z tej serii mamy jeszcze liczby, też polecam.

Książka aktualnie w promocji Wydawnictwa Dwie Siostry kliknij tutaj 

Proszę mnie przytulić

To nie jest typowy picturebook, ale ze względu na ładne ilustracje i temat polecam Wam na Walentynki

Książka aktualnie w promocji Wydawnictwa Ezop kliknij tutaj


Share this Story

Polub mój profil na Facebook by otrzymywać więcej takich informacji
⬇️⬇️⬇️

Komentarze Facebook

Polub mnie na Facebooku