Miejsca przyjazne dzieciom

Pierwsza randka synka na Ochocie w restauracji Videlec.

Kto by pomyślał, że dwulatek już się umawia na randki 😛 Mama jednak nie jest zazdrosna, ponieważ Jaś swoją sympatię widuje bardzo rzadko i tęskni za nią tak mocno jak ja. Zoe mieszka w Kanadzie, ale urodziła się w Polsce. Jest już małą poliglotką i tego mogę szczerze zazdrościć. Mama mówi do niej po polsku i po angielsku, tata zaś po francusku. Zoe z Jaśkiem nie mają żadnej bariery językowej i oboje bardzo dobrze się rozumieją. Jasiek podczas pobytu Zoe w Polsce postanowił ją zabrać na randkę do parku i na dziecięce leniwe, którymi wspólnie się zajadali.

Wybraliśmy Restaurację Videlec, która mieści się na Ochocie w pobliżu parku Szczęśliwice. Po udanym spacerze udaliśmy się wspólnie na małe co nieco 🙂 Dzięki temu, że w Videlcu jest bogato wyposażony kącik dziecięcy to mamy dzieci mogły sobie wypić kawkę i zjeść pyszny deser, creme brulee. Maluchom zamówiłyśmy leniwe z dziecięcego menu. Ciężko było je odciągnąć od zabawy, jednak świeżutkie kluseczki przyciągnęły ich uwagę. Miałam również okazję do lokalu trafić weekendowo na śniadanie, zaznaczę, że jest równie pyszne jak desery. Miło by było, gdyby była jakaś promocja typu kawa do śniadania gratis. Wtedy bym częściej wpadała z moimi chłopakami 🙂

W sezonie letnim przed lokalem są wystawione stoliki i trampolina dla dzieci, więc i tam można równie miło spędzić czas. W lokalu jest przewijak, są wygodne podjazdy dla wózków oraz wspomniane wcześniej menu dziecięce. Kącik dla dzieci jest czysty i bogato wyposażony. Dodałabym zabezpieczenia na kanty stolików od strony dziecięcej, często szalonej zabawy. Jedyna moja uwaga to damska toaleta, która znajduje się niefortunnie blisko kącika zabaw. Przykładowo, toaleta dziecięca z przewijakiem, byłaby w tym miejscu wygodniejsza logistycznie dla rodziców. 

Industrialnie urządzony lokal o dużej powierzchni pozwala na zjedzenie posiłku w innej części lokalu niż dziecięcej. Dzięki temu możemy wyjść na lunch z przyjaciółmi i nawet nie zorientować się, że w tym samym lokalu bawiła się gromadka łobuziaków.

Randka naszych szkrabów trwała w najlepsze, dzieci wspólnie bawiły się, malowały, a my cieszyłyśmy się wspólnie spędzonym czasem. Mamy nadzieję, że jak podrosną nasze krasnale również będą darzyły się taką sympatią.
Już za Wami tęsknimy dziewczyny!

Artykuł nie jest sponsorowany, wyraża moją prywatną opinię. MAMA WARSZAWIANKA

Restauracja Videlec ul. Grójecka 194
Warszawa, Ochota

 

Miejsce przy stole dla dziecka
Miejsce do przewijania
Strefa dla dzieci
Menu dla dzieci
Infrastruktura/wjazdy,schody,windy/itp.

Summary: Lokal dla dzieci? Zdecydowanie lokal przyjazny dzieciom.

4.6


Share this Story

Polub mój profil na Facebook by otrzymywać więcej takich informacji
⬇️⬇️⬇️

Komentarze Facebook

Polub mnie na Facebooku