Lifestyle

Pikniki, koncerty, imprezy dla dzieci w Warszawie. Czerwiec 2018

Kochani, to już prawie wakacje :P! Zapewne dzieci już z trudem siedzą w szkolnych ławkach. Tylko odliczają dni do ostatniego dzwonka. Można im jeszcze urozmaicić ten czas bądź nagrodzić za czerwony pasek na świadectwie i zabrać na wyjątkowe imprezy jakie do wakacji będą organizowane w stolicy. Oglądajcie, wybierajcie, miło mi będzie jeżeli polubicie post i mój Fanpage. Jeżeli już to zrobiliście to przekażecie dalej dobre wieści o czerwcowych imprezach dla dzieci, a będzie Wam to wynagrodzone nadchodzącymi pomysłami na przetrwanie lata w stolicy 😛 (Już wkrótce na blogu… :P)

8-9 Czerwca, Piątek/ Sobota

Światowy Dzień Oceanów 

 

8,9 czerwca  2018, piątek, sobota Godzina: 15.00, MIEJSCE, PORT CZERNIAKOWSKI 

Dwudniowe obchody Światowego Dnia Oceanów organizowane przez klub na wodzie MIEJSCE w warszawskim Porcie Czerniakowskim (ul. Zaruskiego), których organizacja MSC jest partnerem. 8 czerwca w godz. 15:00-23:00 będzie tam można spotkać i posłuchać opowieści morskich pasjonatów m.in. Aleksandra Doby, który jako pierwszy człowiek w historii samotnie przepłynął kajakiem Ocean Atlantycki. Wieczorem z kolei podczas koncertu na żywo zagrają Dj Yoonior i Deny On Sax, łącząc chilloutowd, housowe beaty z niepowtarzalnym dźwiękiem saksofonu 9 czerwca w godz. 11:00-15:00 odbędzie się rodzinny piknik edukacyjny. Wśród licznych atrakcji dla rodzin z dziećmi przygotowane zostały m.in. stanowiso VR, dzięki któremu będzie można udać się w niesamowitą podróż w magiczny, podwodny świat, wizyta jedynej w Polsce prawdziwej syreny, specjalne prezentacje o morskich zwierzakach dla dzieci oraz fotobudka, w której będzie można zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Link do wydarzenia

Dni Ursynowa 2018

8,9 czerwca  2018, piątek, sobota Godzina: 18.00, w Parku im. Romana Kozłowskiego – Kopa Cwila/Metro Ursynów 

Podczas Dni Ursynowa 2018 wystąpią: KULT, IRA, CLEO, AFROMENTAL, LAO CHE oraz MESAJAH. Na scenie zobaczymy również laureatów Ursynów Music Fest oraz Ursynowski Chór Iuvenis, który wraz z orkiestrą zaprezentuje piosenki legendarnej ABBY.

Poza tym przygotowaliśmy mnóstwo atrakcji. Zachęcamy do zgłaszania swojego udziału i zapraszania znajomych!

Święto Dzielnicy trwać będzie od 8 do 9 czerwca 2018r. i każdy będzie mógł skorzystać ze szczególnie bogatego programu artystycznego i spędzić mile czas podczas pikniku.

Tradycyjnie impreza odbędzie się w Parku im. Romana Kozłowskiego – Kopa Cwila/Metro Ursynów oaz na terenie „Olkówka” przy placu zabaw „Park Jurajski”.

Link do wydarzenia

Lato na Bielanach

 

8,9 czerwca  2018, piątek, sobota Godzina: 19.30, ul. Żeromskiego 29, Dzielnica Bielany

Lato tuż, tuż! Zapraszamy Was na największą imprezę plenerową – Witaj Lato na Bielanach!

8 CZERWCA (PIĄTEK)
W tym roku bawimy się przez dwa dni. Startujemy w piątek 8 czerwca przy stacji metra Słodowiec. O 19:30 część koncertowa podczas której wystąpią:
Bownik
SMOLIK / KEV FOX
Ania Dabrowska

Oprócz części koncertowej zapraszamy do Strefy Chillout z foodtruckami.

9 CZERWCA (SOBOTA)
Drugiego dnia w sobotę 9 czerwca rozpoczynamy Wielką Paradą Mieszkańców o godz. 14:00 spod stacji metra Wawrzyszew przy ulicy Kasprowicza. Maszerować będziemy do terenu przy stacji metra Słodowiec. Dla wszystkich mieszkańców, gości mnóstwo atrakcji w strefach: Strefie Sportowej, Strefie Eko, Strefie Malucha, Strefie Zdrowia oraz Strefie Partnerów wydarzenia 🙂

O godz. 15:00 koncert plenerowy Orkiestry Kameralnej Filharmonii Narodowej

Między godz. 16:00 a 18:00 odbędzie się spektakl Teatru AKT oraz przedstawienia dla dzieci

O godz. 18:00 koncert zespołu Dixie Tigers Band oraz potańcówka na dechach

O godz. 20:00 wystartuje wieczorna część koncertowa imprezy, podczas której wystąpią:
LemON
Kuba Badach
Maciej Maleńczuk

Link do wydarzenia

Festiwal Otwarte Ogrody Sadyba

 

8,9 czerwca  2018, piątek, sobota Godzina: 20.00, Sadyba 

To już po raz dwunasty otwieramy dla Państwa prywatne i publiczne ogrody Sadyby. Mieszkańcy i przyjaciele naszej dzielnicy przygotowali kameralne spotkania w swoich ogrodach oraz imprezy plenerowe. Będzie sportowo, muzycznie, malarsko, smakowicie a przede wszystkim sympatycznie i sąsiedzko! Zapraszamy serdecznie do czynnego udziału w proponowanych imprezach! Do zobaczenia na Festiwalu!

program : http://www.miasto-ogrod.sadyba.waw.pl/index.php?op=articles&opa=display&id=173

Link do wydarzenia

9-10 Czerwca, Sobota/ Niedziela

Warszawski Festiwal Modelarski

 

9, 10 czerwca  2018, sobota, niedziela Godzina: 10.00, Arena Ursynów

W dniach 9 i 10 czerwca, w największej w Warszawie hali sportowej, na dwóch poziomach (ponad 2000 metrów kwadratowych), modelarze z Polski i zagranicy, będą prezentować swoje prace, warsztat, technikę. Festiwal modeli plastikowych i kartonowych oraz konkurs o Syrenią Łuskę (dla tych co lubią liczyć nity), bogaty program warsztatowy oraz wiele niespodzianek i atrakcji.

Link do wydarzenia

Międzynarodowy Festiwal Warszawy

 

9 czerwca  2018, sobota Godzina: 10.00, Park Rydza-Śmigłego

Witamy na Międzynarodowym Festiwalu Warszawy!

Chcesz pobawić się w rytmach Zumby, a może wolisz zatańczyć ognistą Salsę, Mambo czy Rumbę z tancerzem prosto z Kuby?
Skosztuj pysznego curry, naucz się koreańskich fraz, zaśpiewaj po hiszpańsku! Graj w piłkę nożną i w koszykówkę. Baw się z najbliższymi, znajomymi, sąsiadami. Masz dzieci? Przyjdźcie całą rodziną do naszego miasteczka sportowego i zdobywajcie nagrody.
Każdy znajdzie coś dla siebie!

WSTĘP BEZPŁATNY

Link do wydarzenia

20. Piknik Olimpijski

 

9 czerwca  2018, sobota Godzina: 12.00, Park Kępa Potocka

9 czerwca 2018 roku, w godzinach 12.00-18.30, Polski Komitet Olimpijski organizuje jubileuszowy 20. Piknik Olimpijski.

Jak co roku zmieniamy Park Kępa Potocka na warszawskim Żoliborzu w wielkie święto sportu i rekreacji. Corocznie Piknik odwiedza kilkadziesiąt tysięcy osób z terenu całego kraju, w tym ponad 200 polskich medalistów olimpijskich, przedstawiciele świata sportu, biznesu i polityki. W poprzedniej edycji imprezy odnotowaliśmy blisko 25 tys. aktywnych uczestników.

Piknik Olimpijski to impreza o charakterze promującym aktywny styl życia, zdrowie, sport i olimpizm, a także stwarzająca możliwość czynnego uczestnictwa w programie sportowym osobom w każdym wieku.

Serdecznie zapraszamy od 12:00!
Wstęp wolny!

Link do wydarzenia

Warszawski Piknik Rowerowy

9 czerwca  2018, sobota Godzina: 10.50, Multimedialny Park Fontann w Warszawie, Skwer Dywizji 1

Imprezę rozpoczniemy wielką, kolorową paradą rowerową 🚲🚴🚲🚵🚲 ulicami Warszawy organizowaną wraz z Warszawska Masa Krytyczna, którą dojedziemy na rowerowy piknik na Podzamczu ⛲🎡🎢

Podczas imprezy czeka na Was wiele wspaniałych i niezapomnianych atrakcji – w tym stoiska naszych tegorocznych Partnerów, rowerowa gra miejska, dmuchańce skakańce, gry podwórkowe, strefa zabaw dla najmłodszych, leżaki i chill.
Nagrody otrzymają najaktywniejsze rowerowo szkoły, klasy oraz zwycięzcy konkursów towarzyszących Kampanii.
Docenimy też najbarwniejszą reprezentację szkoły 🙂

Harmonogram wydarzenia:

⏰10:50 – 11:00 – zbiórka na Pl. Bankowym,
🕚11:00 – rusza przejazd rowerowy (trasa ok. 10 km)
🕜 ok. godz. 12.30 rozpoczęcie pikniku przy Parku Fontann.

Zapraszamy do udziału wszystkie rodziny, dzieci i opiekunów – atrakcje czekają!

Link do wydarzenia

16-17 Czerwca, Sobota/ Niedziela

Wolskie Pikniki Rodzinne

16 czerwca  2018,  sobota Godzina: 20.00, Wola

Wolskie Pikniki Rodzinne odbędą się 16 czerwca 2018 r. w całej dzielnicy.
Z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości szkoły przygotowałydla mieszkańców rekonstrukcje historyczne, występy artystyczne, zawody sportowe i wiele innych atrakcji
.

Do udział w Wolskich Piknikach Rodzinnychorganizowanych przez szkoły i placówki oświatowe z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości zaprasza Zarząd i Rada Dzielnicy Wola m.st. Warszawy.

Otwarte imprezy plenerowe odbędą się 16 czerwca 2018 r. w godz. 10.00 – 14.00 w 6 rejonach Woli 

Link do wydarzenia

Piknik „Poznaj Dobrą Żywność”

16 czerwca  2018,  sobota Godzina: 11.00, Tor Wyścigów Konnych

W sobotę od godziny 11.00 ruszy Piknik „Poznaj Dobrą Żywność”, który będzie okazją do spróbowania specjałów przygotowanych na tą okazję przez producentów dobrej, zdrowej żywności.
Od 14:30 natomiast ruszą wyścigi. W sobotę odbędzie się 9 gonitw, w tym bieg o Nagrodę Bandosa pod Patronatem Honorowym Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Strefa B – wstęp wolny

Link do wydarzenia

Rodzinny Piknik z Zespołem Mazowsze

16 i 17 czerwca 2018,  sobota, niedziela Godzina: 12.00, Otrębusy

Moc niezapomnianych atrakcji w zabytkowym parku w Karolinie i powitanie lata z zespołem „Mazowsze”! Zapraszamy wszystkich na drugi Piknik Rodzinny!
W programie m.in. koncerty, warsztaty artystyczne, zajęcia edukacyjne, niespodzianki dla dzieci i dorosłych, pokaz musztry paradnej, pokaz cyrkowy, jarmark produktów regionalnych i rękodzieła artystycznego, degustacja potraw.

Dla najmłodszych Strefa Dziecka z licznymi atrakcjami (w tym: zamki dmuchane, wata cukrowa, popcorn).
Darmowy dojazd kolejką WKD na podstawie opaski silikonowej wydawanej w kasie biletowej „Mazowsza” w Otrębusach oraz kasach WKD (Warszawa Śródmieście, Warszawa Ochota, Grodzisk Maz. Radońska) od 4 czerwca na hasło RODZINNY PIKNIK Z ZESPOŁEM MAZOWSZE.
Parking przed salą widowiskową będzie nieczynny. Zachęcamy do korzystania z parkingu przy Zespole Szkół w Otrębusach, ul. Piaseckiego 2.
Na wszystkie atrakcje i koncerty WSTĘP WOLNY

Link do wydarzenia

 

Wawerski Piknik Historyczny

16 czerwca  2018, sobota Godzina: 11.00, Plaża Romantyczna Wawer

Przed nami niezwykłe wydarzenie historyczne w naszej dzielnicy, jakiego jeszcze nie było. Zarząd Dzielnicy Wawer m.st. Warszawy i Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Wawer zapraszają na Wawerski Piknik Historyczny z okazji 100-nej rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości.

– W tym szczególnym roku, 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, chcemy pokazać historię Polski w nowoczesnej formie także w Wawrze – mówi zastępca burmistrza dzielnicy Wawer, Leszek Baraniewski. – Piknik rodzinny z rekonstrukcją Bitwy Falenickiej i pokazem pojazdów militarnych odbędzie się w pięknej scenerii Plaży Romantycznej.

Link do wydarzenia

 Bielański Piknik „Biało-czerwony”

16 czerwca  2018, sobota Godzina: 13.00, Stawy Brustmana

Zapraszamy wszystkich na „Biało-czerwony” Bielański Piknik przy Stawach Brustmana już 16.06 (sobota), godz.13.00

„Drogi ku Niepodległej” – projekt realizowany w ramach obchodów stulecia odzyskania niepodległości.

Link do wydarzenia

 Spotkanie familijne o Wilamowicach na bis

16 czerwca  2018, sobota Godzina: 17.30, Stowarzyszenie Pracownia Etnograficzna

Kto dziś mówi językiem wymysiöeryś i dlaczego warto dbać o języki, których używa niewiele osób? Na jakie okazje Wilamowianki zakładały na głowę czerwone chusty, a kiedy nosiły białe stroje? Jak prowadzić biznes po wilamowsku?

Na ostatnim spotkaniu o Wilamowicach było tak dobrze, że postanowiliśmy zorganizować je po raz drugi!

A zatem: raz jeszcze zapraszamy na spotkanie dla młodszych i starszych, podczas którego będzie można poznawać kulturę i historię wyjątkowego miasteczka położonego między Bielskiem-Białą a Oświęcimiem. W programie między innymi zabawy ze strojem wilamowskim dla najmłodszych, gra planszowa „Handuł. Kupcy z Wilamowic” dla wszystkich powyżej 10 roku życia, zagadki związane z językiem wilamowskim i inne atrakcje.

Uczestnicy spotkania będą mogli otrzymać grę planszową „Handuł. Kupcy z Wilamowic” autorstwa Karola Madaja i Jana Madejskiego oraz inne upominki związane z Wilamowicami.Liczba miejsc ograniczona, ważna jest kolejność zgłoszeń, zapisy.

WSTĘP WOLNY

Link do wydarzenia

Zawody SUMO Robotów

 

17 czerwca  2018, niedziela Godzina: 9.00, Politechnika Warszawska

Zawody SUMO Robotów 2018
event dla rodziców i dzieci
http://twojrobot.pl/news/448/zawody-sumo-robotow
Już 17 czerwca zapraszamy na kolejną edycję Zawodów SUMO Robotów LEGO dla dzieci!

Event dedykowany jest dla dzieci i rodziców! Przygotowane zostały atrakcje i warsztaty dla osób, które chcą spędzić atrakcyjnie czas wśród nowych technologii, ale przede wszystkim dla zawodników, którzy biorą udział w przygotowanych konkurencjach!

Impreza odbędzie się na Politechnice Warszawskiej, Wydział Transportu w godzinach 9:00-18:00.

Wszystkich serdecznie zapraszamy na moc atrakcji!

Link do wydarzenia

Piknik Rodzinny „Kto Ty jesteś? Polak mały!”

 

17 czerwca  2018, niedziela Godzina: 12.00, Park Obwodu AK Praga

Kto Ty jesteś? Polak Mały! Praskie Pikniki Rodzinne” to projekt, którego celem jest uczczenie setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.

Pikniki odbędą się w terminach 20 maja i 17 czerwca na terenie Parku Obwodu Praga AK na warszawskim Grochowie. Udział w wydarzeniach jest bezpłatny!

Projekt jest współfinansowany ze środków dzielnicy Praga-Południe

Zabierz rodzinę, przyjdź na piknik – spędź czas w ciekawej formie i na łonie natury!

Link do wydarzenia

Rodzinny Festyn Rekreacyjny

 

17 czerwca  2018, niedziela Godzina: 12.00, Ośrodek Rekreacyjny, ul. Wał Miedzeszyński 381

Serdecznie zapraszamy rodziny nad Wisłę 🙂 Wspólnie z Klub Dowództwa Operacyjnego Rsz i Klub Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych przygotowaliśmy dla Was Rodzinny Festyn Rekreacyjny 🙂 Powitajmy wakacje razem:

W programie:
– występ Orkiestry Wojskowej z Elbląga,
– występy artystyczne,
– warsztaty artystyczne „Dęciak fajny jest”,
– stół artystyczny,
– dmuchane urządzenia rekreacyjne,
– biblioteka na leżakach,
– pokaz uzbrojenia i sprzętu wojskowego ,
– szachy plenerowe,
– malowanie buziek,
– i wiele innych działań

Link do wydarzenia

23 Czerwca, Sobota

Wianki nad Wisłą 2018

 

23 czerwca  2018, sobota Godzina: 12.00, Podzamcze

Zapraszamy na tegoroczną edycję imprezy, która odbędzie się 23 czerwca 🌼🌸🌺🏵
Zabawa będzie trwała od południa do północy. Wianki to piknik rodzinny inspirowany słowiańską tradycją uroczystego świętowania Nocy Kupały zwanej również Sobótką, ale także wieczorne koncerty najlepszych polskich i zagranicznych zespołów, zakończone pokazem sztucznych ogni 🎤🎉

Wystąpią:
W&W 🔹 Bajm 🔹 Zespół Dżem 🔹 Daria Zawiałow 🔹 Ten Typ Mes

Link do wydarzenia

 


Share this Story

Polub mój profil na Facebook by otrzymywać więcej takich informacji
⬇️⬇️⬇️

Komentarze Facebook

Polub mnie na Facebooku