Miejsca przyjazne dzieciom

Plac zabaw dla małych i dużych dzieci. Wiele atrakcji w Parku przy Bażantarni na Ursynowie

Bardzo ciekawa propozycja na lato dla maluchów i starszaków to właśnie Park przy Bażantarni. Upalnych dni ostatnio coraz więcej, więc szukamy z Jaśkiem dobrej zabawy jednak z odrobiną cienia. Większość placów zabaw dla dzieci jest w pełnym słońcu i zabawa na nagrzanej jak patelnia huśtawce czy zjeżdżalni nie jest już taka przyjemna. Postawiłam sobie kolejne wyzwanie i szukam tego lata ciekawych placów, ale zacienionych. Jak tylko takie znajdę od razu podzielę się z Wami.

Aktualnie to pierwsze znalezisko na którym można się przyjemnie bawić pod osłoną wysokich drzew. Park jest dość rozległy i każdy może w nim znaleźć coś dla siebie. Nasi najmłodsi warszawiacy mogą się dobrze bawić na placu z ciuchciami, huśtawkami, zjeżdżalniami w kształcie kwiatów i w naprawdę sporej piaskownicy.

Trochę starsze towarzystwo może szaleć po drugiej stronie na ogrodzonym placu z gigantyczną zjeżdżalnią, linkami do wspinania i nietypowymi huśtawkami. Mogą również pograć w gigantyczne szachy, kiedy się znudzą.

Dla najstarszej młodzieży jest nieduży skatepark na rolki czy deskę. Na samym środku parku jest tajemnicze drzewo z książkami do czytania, więc każdy znajdzie coś miłego. Można również zostawić tam swoje już przeczytane książki dla kolejnych ciekawych świata młodych ludzi. Dla znudzonych jest również płatny park linowy.

Doceniam tutaj pracę ogrodników, którzy stworzyli wspaniałą i bardzo zadbaną roślinność. Ode mnie duży plus za kran do mycia rąk w parku. Nawet nie wiecie jakie to cenne znalezisko po piaskowych szaleństwach Jaśka. Odkryliśmy też domowe ptactwo na terenie pobliskiego kościoła i wolno chodzące pawie :p Największe łasuchy znajdą również w parku budkę z lodami i goframi 😛

W tygodniu na placu jest trochę mniej ludzi. Chociaż jest to dość popularne miejsce i w ciągu tygodnia zdarzają się wycieczki dzieci, podejrzewam, że z pobliskich przedszkoli 😛 W weekendy panuje niestety dość spory ruch, dodatkowo przyjeżdzają stoiska z watą cukrową i innymi atrakcjami dla dzieci. Sezonowo odbywa się tutaj wiele rodzinnych imprez jak np. targi śniadaniowe, potańcówki, pikniki itp.

Do parku Przy Bażantarni 3 na warszawskim Ursynowie możemy dotrzeć rowerem, korzystając ze ścieżek rowerowych. Wybierając się samochodem mamy wiele miejsc parkingowych usytuowanych dookoła parku. Najwygodniej nam chyba jednak przyjechać metrem. Park mieści się pomiędzy stacją metra NATOLIN, a KABATY.

Sami widzicie, że w parku jest w czym wybierać. Myślę sobie, że odnajdą się tutaj w szczególności rodzice, którzy posiadają dzieci w różnym przedziale wiekowym 🙂


Share this Story

Polub mój profil na Facebook by otrzymywać więcej takich informacji
⬇️⬇️⬇️

Komentarze Facebook

Polub mnie na Facebooku