Miejsca przyjazne dzieciom

Plac zabaw na miarę dzisiejszych czasów – Park Jurajski na Ursynowie.

Warszawa jest miastem coraz bardziej otwartym na małych mieszkańców. Powstają wręcz dzielnice, które oferują dużo atrakcji dla szkrabów. Przykładowo Ursynów lub Targówek są przyjazne dzieciom. Atrakcyjne place zabaw, kawiarnie dedykowane dla mam oraz seanse kinowe z dzieckiem to tylko przykłady nielicznych atrakcji.

 Place zabaw w Warszawie powoli przypominają lunaparki. Przykładowo sympatyczny park jurajski jest na warszawskim Ursynowie, na Olkówku. Karuzele przypominające dinozaury, piaskownice z jajami dinozaurów czy liny do zjeżdżania dla starszych dzieci sprawiają, że można spędzić tam cały dzień.

 Dojazd do parku jest bardzo wygodny, ponieważ można dojechać metrem pod sam park. Wysiadamy na stacji Ursynów i kierujemy się w blokowiska. Dla zmotoryzowanych jest też sporo miejsca, przykładowo na parkingu przy ulicy Surowieckiego.  

 W parku jurajskim zrobiony jest bardzo dogodny podział na plac do zabawy dla starszych i dla bardzo małych dzieci. Jasiek szalał na małych zjeżdżalniach, przystosowanych huśtawkach oraz w ogromnej piaskownicy. W pobliżu parku są foodtrucki z ciepłą kawą, a w sezonie letnim z lodami i pysznymi goframi. Plac jest naprawdę wart odkrycia, oczywiście mogłoby być więcej toalet. Brakuje szczególnie takich przystosowanych dla mam z dziećmi. 

Porównując do czasów trzepaka i kredy, można powiedzieć, że obecna infrastruktura jest bardzo rozwinięta, aż szkoda nie skorzystać z tych miejskich atrakcji.

 

Park Jurajski, ulica Puszczyka 18, Ursynów, Warszawa

SAMSUNG CSC

SAMSUNG CSC

SAMSUNG CSC

SAMSUNG CSC

SAMSUNG CSC

SAMSUNG CSC

SAMSUNG CSC

SAMSUNG CSC

SAMSUNG CSC

SAMSUNG CSC

SAMSUNG CSC

SAMSUNG CSC

SAMSUNG CSC

SAMSUNG CSC

img_20160926_144009_ao_hdr

SAMSUNG CSC


Share this Story

Polub mój profil na Facebook by otrzymywać więcej takich informacji
⬇️⬇️⬇️

Komentarze Facebook

Polub mnie na Facebooku