Miejsca przyjazne dzieciom

Robotyka, technologie, programowanie dla dzieci to nie takie trudne jak myślicie.

Pojęcia wymienione w tytule tylko tak poważnie brzmią, a wcale nie muszą być skomplikowane. Jeżeli chcielibyście, aby Wasze dzieci zamiast siedzieć z nosem w komórce  zajęły się czymś kreatywnym to śmiało możecie rozważyć zajęcia z robotyki. Istnieje duża szansa, że zdobędą pasję, która może przerodzić się później w ciekawy zawód. Przecież nie ma nic przyjemniejszego jak łączyć zawód z pasją. Prawda? 😛 Osobiście bardzo bym chciała, aby moje dziecko również złapało takiego bakcyla…

Pierwszego robota synek już składał wspólnie z tatą, ale na prawdziwą robotykę przyjdzie czas już za kilka lat, wiek szkolny będzie dobrym etapem na rozpoczęcie nowej przygody naszego małego geniusza 😛 Wcześniej pozostają treningi wraz z rodzicami w tworzeniu robotów z LEGO®

Co będzie najważniejsze dla rodziców w tych nowych technologiach to zapewne nauka poprzez zabawę, nie byle jaka nauka, bo same ścisłe przedmioty takie jak matematyka, fizyka czy informatyka.
Wiele przydatnych umiejętności idzie w parze z robotyką czy programowaniem. Kreatywność, zdolności manualne, logiczne i analityczne myślenie. Jak to się mówi „za moich czasów ” nie było takich możliwości, gdybym mogła cofnąć czas już bym uczestniczyła w warsztatach czy eventach z robotyki. Dzięki Planecie Robotów, będzie możliwy nawet wyjazd na kolonie z robotyką. Przekonajcie się sami.

Poznajcie Planetę Robotów, która w ciekawy sposób przekaże Wam niezbędną wiedzę i zapewne zarazi Wasze dzieci pasją do robotyki.

Planeta Robotów to interaktywne warsztaty z LEGO  robotyki dla dzieci i młodzieży. Edukacja to nie tylko przyswajanie formułek, ale przede wszystkim wprowadzanie teorii w życie. Łączenie nauki z zabawą, a przy okazji atrakcyjny system zajęć opartych na tworzeniu niezwykłych konstrukcji z popularnych klocków LEGO®.

Tworzenie robotów, maszyn i pojazdów o niemal nieograniczonych możliwościach. Nauka programowania dla dzieci pozwoli im zrozumieć zagadnienia odpowiadające za rozwój technologii oraz wykorzystać tę wiedzę, aby wykreować inteligentne urządzenia, które potrafią chodzić, mówić oraz podejmować decyzje!

Co oferują półkolonie z robotyką? 

Przeżyjcie niesamowite lato na Planecie Robotów. Bawcie się i uczcie razem z robotami na półkoloniach. Pięć dni wypełnionych warsztatami z robotyki, turniejami, projektami DIY, konstrukcjami LEGO oraz innymi atrakcjami. O dobrą zabawę podczas półkolonii dba doświadczony zespół instruktorów, wychowawców i animatorów. Program zajęć jest dostosowany zarówno dla nowicjuszy, jak i osób która już mają doświadczenie w robotyce.

Planeta Robotów zapewnia:
• 5 dni nauki i zabawy z robotyką dla dzieci.
• Opiekę od godziny 8:00 rano do 18:00 wieczorem.
• Pełne wyżywienie, dostosowane do indywidualnych potrzeb.
• Autorskie scenariusze warsztatów.
• Zajęcia w małych grupach (do 15 osób)
• Półkolonie prowadzone przez doświadczonych instruktorów.
• Bezpieczeństwo oraz półkolonie zgłoszone do MEN.
• Sprzęt sportowy i artykuły dydaktyczne.
• Ubezpieczenie dla każdego uczestnika.
• Dyplom ukończenia kursu robotyki LEGO.

Wejdź na stronę internetową Planety Robotów  i wybierz dogodny dla siebie termin i lokalizację.
Do wyboru 6 miast:

Co powiecie na warsztaty i kolonie z robotyką?

Jeżeli jeszcze nie możecie się zdecydować na nasze półkolonie, może przekonają was  warsztaty pokazowe. Zapraszanie jest kierowane również do fanów robotyki na nasz autorski event Odyseję Robotyczną. Jest to wydarzenie dla wszystkich fanów robotyki w każdym wieku.

Dla młodych odkrywców organizujemy również Kolonie z Planetą Robotów.
Czeka tam na was budowanie i programowanie robotów, kreatywne gry i zabawy, wypoczynek na świeżym powietrzu oraz masa niezwykłych przygód. Kolonie odbędą się w ośrodku wypoczynkowym w Młyniku   – jest to malownicze miejsce położone nad jeziorem. Sam ośrodek jest świetnie wyposażony (m.in. strzelnica łucznicza, kajaki, amfiteatr) oraz dobrze przygotowany do przyjęcia dzieci. Nad sprawnym i bezpiecznym przebiegiem kolonii będą czuwali doświadczeni instruktorzy robotyki, animatorzy, certyfikowani wychowawcy oraz kierownik. Kolonie trwają 10 dni i są skierowane zarówno do dzieci które miały wcześniej doświadczenie z robotyką, jak i nowicjuszy.

Zapisy na kolonie poprzez formularz zgłoszeniowy, który znajduje się na stronie internetowej
https://www.planetarobotow.pl/kolonie.

Robotyka po wakacjach…

Nie przejmujcie się gdy skończy się lato i półkolonie dobiegną końca. Również w roku szkolnym będą prowadzone interaktywne warsztaty po wakacjach o tematyce LEGO Robotyki. Każdy semestr zaczyna się od szczegółowego wprowadzenia w świat robotów. Nauczycie się budować niesamowite maszyny w coraz bardziej zaawansowany sposób, od prostych konstrukcji, po pojazdy z wieloma funkcjami. Posłużą Wam do tego specjalnie przygotowane zestawy LEGO, z którymi nauka staje się zabawą. Naucz się i zaskocz wszystkich swoją konstrukcją!  Planeta Robotów nie używa instrukcji, dzięki temu w przystępny sposób angażują dzieci do tworzenia, rozwiją w nich myśl techniczną oraz kreatywność.


Share this Story

Polub mój profil na Facebook by otrzymywać więcej takich informacji
⬇️⬇️⬇️

Komentarze Facebook