Miejsca przyjazne dzieciom

Sklep Ikea przyjazny dla rodzin z dziećmi. Zobaczmy to oczami najmłodszych klientów.

Ciekawa jestem jak Wam kojarzy się sklep Ikea i jakie macie z nim wspomnienia. Moje zapamiętam na długo. Kiedy tylko Ikea pojawiła się w Warszawie wybieraliśmy się do niej całą rodziną. Był to jedyny sklep do którego jechałam z dużym entuzjazmem. Wiecie w czym tkwił sekret? Mianowicie w tym, że w Ikei wszędzie można wejść, wszystkiego dotknąć i pobudzać w nieskończoność dziecięcą wyobraźnię. Przecież jako dzieci słyszymy tylko: tego nie dotykaj, nie biegaj, nie wchodź tam, nie nie nie …! W Ikei jest duża wolność, a to zawsze dodaje dzieciom skrzydeł. Dlatego moim bezcennym wspomnieniem z dzieciństwa są wyścigi mini wózkami z moją siostrą po Ikei. Było extra. Mogłyśmy biegać tam gdzie były miękkie kanapy, sofy, fotele, oszczędzając talerze i szkła 🙂 Przestrzeni nigdy nie brakowało, dlatego berek czy zabawa w chowanego była atrakcyjna nawet z rodzicami. Nie pamiętam nawet dziecięcych działów. Nawet jeżeli takie były to wszystko dookoła było o wiele bardziej atrakcyjne. Siadałyśmy na prawie każdej sofie, w każdym wielkim fotelu i wyobrażałyśmy sobie siebie jako przyszłe bizneswomen. Katalogi Ikei nie były tak łatwo dostępne jak obecnie. Kiedy już wpadły w nasze ręce, były wyjątkowo szanowane. Pamiętam jak bawiłam się w hotel i przydzielałam najlepsze pokoje z katalogu najlepszym gościom oczywiście. Dziecięca wyobraźnia nie zna granic 🙂

IKEA JANKI – Plac Szwedzki 1, Janki
IKEA TARGÓWEK – ul. Malborska 51, Warszawa Targówek

Obecnie Ikea bardzo dba również o najmłodszych klientów. Rozpoczynając od parkingów, które są bardzo duże i posiadają specjalne miejsca przystosowane dla rodzin z dziećmi. Następnie wygodne duże wózki na zakupy wraz z miejscem dla małego klienta. Prawie przy każdym dziale powstały zakamarki dla najmłodszych z zabawkami, magiczne tunele, pomieszczenia. Ikea jako sklep przyjazny dzieciom zapewnia przewijaki dla niemowląt oraz specjalne kąciki w których można nakarmić malca. W restauracji Ikea nie zabraknie fotelików do karmienia jak również menu dla dzieci. Dla rodziców najmłodszych klientów są darmowe BIO słoiczki przy zakupie posiłku dla dorosłego oraz możliwość podgrzania posiłków.

Będąc jeszcze w ciąży kilkakrotnie zwiedzałam dział dla niemowląt. Kolorowe kocyki, stonowane niemowlęce pościele, solidne łóżeczka niemowlęce i to wszystko w dobrej cenie. Ikea proponuje całkiem dobre rozwiązania odnośnie przewijania, karmienia, kąpania. Nie mogłam przejść obojętnie koło tych wszystkich pięknych rzeczy i je oczywiście zakupiłam. Co do jakości też nie mogę narzekać. Wiele rzeczy nadal użytkuję i jestem zadowolona. Bardzo miły gestem ze strony Ikei są również kasy z pierwszeństwem dla kobiet w ciąży oraz rodzin z małymi dziećmi.

Jeżeli mimo wszystko boicie się o bezpieczeństwo dzieci podczas zakupów i chcecie oszczędzić biegania za nimi między półkami, możecie bezpłatnie zostawić malca pod opieką animatorów. Kolorowy kącik stworzony dla najmłodszych mieści się zaraz przy wejściu do sklepu. Dzieci, które ukończyły 3 lata już mogą z niego korzystać. Jasiek i Helenka jeszcze są za mali ma leśny kącik, a więc zostali pod naszą opieką. Bawili się bardzo dobrze, co zresztą zostało udokumentowane.

Sklep nie jest mały więc droga do kasy jest długa i pełna pokus. Minusem jest to, że nie da się wydać małej kwoty 🙂 Zawsze znajdzie się tysiąc produktów, które wydają nam się niezbędne w naszym domowym gniazdku. Lubię podpatrywać szwedzkie rozwiązania, szczególnie te dotyczące utrzymania porządku. Przegródki na kosmetyki, przyprawy, naczynia, ubrania itp. Meble też są dość oryginalne i w większości proste do złożenia.

Obecnie w Warszawie są dwa firmowe sklepy: Ikea Janki oraz Ikea Targówek. W planach jest jeszcze kolejny sklep na warszawskiej Woli. Jednak na jego otwarcie poczekamy jeszcze do 2018 roku. Z niecierpliwością czekam również na możliwość zakupów przez internet w sieci Ikea.

Artykuł nie jest sponsorowany, wyraża moją prywatną opinię. MAMA WARSZAWIANKA

Miejsce przy stole dla dziecka
Miejsce do przewijania
Strefa dla dzieci
Menu dla dzieci
Infrastruktura/wjazdy/schody/windy/itp.

Summary: Miejsce zdecydowanie przyjazne rodzinom z dziećmi. Jedyna moja sugestia to taka, że przewijaków nigdy nie za wiele :P

4.6


Share this Story

Polub mój profil na Facebook by otrzymywać więcej takich informacji
⬇️⬇️⬇️

Komentarze Facebook

Polub mnie na Facebooku