Triki Warszawianki

Śpij króliczku. O czym trzeba pamiętać podczas wieczornego usypiania dzieci?

Wcześniej już wspominałam jak ważne są dla dziecka rytuały. Maluch czuje się bezpieczny, kiedy każdego dnia, wieczorem wykonuje te same czynności przed snem. Ciekawa jestem jak u Was wyglądają wieczorne rytuały i o której godzinie chodzą spać Wasze pociechy? 

Jasio jako spec od spania, nadal śpi po 10 -11 godzin, bez pobudki nocnej. Wiem, wiem jestem okropna, że Wam to piszę, bo nie każde dziecko ma tak dobry sen. Chyba należę do 10 % rodziców, którzy nie wiedzą co to znaczy nie przespane noce.

Synek zasypia codziennie około 20.30 -21.00, ale przed tą godziną codziennie powtarzamy jak mantrę jeden schemat. Kąpiemy się, chyba, że wypada dzień dziecka, pijemy jeszcze mleczko i bierzemy ulubioną książeczkę, obecnie jest to „Śpij króliczku” wydawnictwa Dwie Siostry.

Książeczka jest bardzo przydatna podczas wieczornych rytuałów. Urocza forma książeczki w bardzo prosty sposób przekazuje dziecku na jakiś czynnościach powinniśmy skupić wieczorem uwagę. Przebieramy króliczka, przykrywamy kołderką, gasimy światełko. Jasiek szczególnie lubi dwie ostatnie strony, gasi światełko króliczkowi i z radością patrzy, że u króliczka faktycznie zrobiło się ciemno i poszedł spać. To właśnie ten typ książeczek, które pobudzają wyobraźnię dzieci i uczą je codziennych rytuałów oraz dbania o innych. Bardzo rozczula mnie widok, kiedy Jasio daje buziaka króliczkowi na dobranoc. Jasio oczywiście dostaje soczystego buziaka od rodziców na dobrą nockę.

No dobrze, ale troszeczkę się zapędziliśmy, bo króliczek przed snem wykonuje bardzo ważną czynność o której nie możemy zapomnieć. Króliczek myje zęby!

Nasz króliczek długo nie był przekonany do mycia ząbków i nie pozwalał się dotknąć. Tu trzeba być upartym i konsekwentnym, choć nie jest to proste. Powinno się przecierać, masować dziąsła jeszcze przed pojawieniem się pierwszego kła :P. Do tego celu używaliśmy chusteczek do masowania dziąseł firmy australijskiej Jack N’Jill. Dzięki codziennej pielęgnacji sprawnie udało się nam przejść na szczoteczkę. Bardzo polubiłam tą firmę za ich naturalne, eko kosmetyki dla dzieci i biodegradowalne opakowania. Zakupiłam ostatnio cały zestaw do mycia ząbków dla Jasia, cena nie jest najniższa, ale mimo to jesteśmy bardzo zadowoleni z tej marki.


Share this Story

Polub mój profil na Facebook by otrzymywać więcej takich informacji
⬇️⬇️⬇️

Komentarze Facebook

Polub mnie na Facebooku