Triki Warszawianki

Top zabawki dla niemowlaka do 10 PLN.

Postawiłam sobie cel, aby sprawdzić czy da się zaoszczędzić w domowym budżecie na zabawkach dla malucha. Jak najbardziej wszystko jest możliwe, nawet zakup zabawek do 10 pln. Cel został osiągnięty, a zabawki spełniają dodatkowo ważne funkcje, rozwijania sensoryki czy manualnych sprawności dzieci.

Rozwój poszczególnych zmysłów (wzroku, węchu, słuchu, smaku, dotyku, równowagi, czucia głębokiego) jest bardzo ważny u niemowląt. Dobrze zaplanowane zabawy i nie przebodźcowanie dziecka to już połowa sukcesu. Wiele prostych przedmiotów jak piłka, sitko, grzechotka, nietypowe kształty i formy dobrze rozwijają sensorykę maluszka.

Aktywności stymulujące zmysły niemowlaka:

  • Dotyk – przytulanie, masowanie niemowląt (np. masaż Shantala), dotykanie przez dziecko różnych form, kształtów, faktur.
  • Czucie głębokie – owijanie niemowlaka (np. miękkim kocykiem), noszenie w chuście, przytulanie.
  • Równowaga – kołysanie na rękach, bujanie czy bardzo delikatne skakanie razem z dzieckiem na dużej piłce od pilatesu, bujanie na leżaczku.
  • Słuch – słuchanie z rodzicami relaksującej muzyki, śpiewanie, mówienie szeptem do dziecka.
  • Wzrok – pokazywanie kontrastowych obrazków i zabawek, puszczanie baniek mydlanych czy zabawa balonem.
  • Węch – dawanie do wąchania owoców i warzyw, przypraw.
  • Smak – wprowadzanie do diety niemowlaka zróżnicowanych smaków (oczywiście w odpowiedniej ilości i w odpowiednim czasie).

Top zabawki do 10 PLN:

SAMSUNG CSC

Piłka – zwyczajna, mała, lekka, gumowa, trenujemy bicepsy 🙂

SAMSUNG CSC

Bańki mydlane – służą nam do zabawy podczas kąpieli, dla bezpieczeństwa wlewamy płyn Jaśka do kąpieli, żeby nie szczypał w oczy.

SAMSUNG CSC

Statek ze sklepu Ikea do zabawy w wodzie, fenomenalny, cały się rozkłada, ma mniejsze pojemniczki, posiada sitko do przelewania wody. Statek po zabawie można rozmontować i wysuszyć. Jest to 100 razy bardziej higieniczna zabawka do wody niż gumowa kaczka w której zbiera się wilgoć i pleśń!  

SAMSUNG CSC

Grzechotka z marketu – zabawka którą Jasiek bawił się póki co najdłużej w swoim życiu. Dostał ją od taty jak miał 3 miesiące i bawił się do pierwszych urodzin!

 

Misio ze sklepu Ikea, tulimy go do snu i kładziemy do łóżeczka z kartonu, Jasio chętnie pożycza misiowi swoją poduszeczkę.

SAMSUNG CSC

Drewniany samochodzik, jak to każdy chłopak potrzebuje mieć własny samochód. Fajny, bo drewniany, całkowicie bezpieczny, może służyć również jako gryzak.

 

 

 


Share this Story

Polub mój profil na Facebook by otrzymywać więcej takich informacji
⬇️⬇️⬇️

Komentarze Facebook

Polub mnie na Facebooku