Triki Warszawianki

Trafione prezenty dla dwulatka. Odpowiednie dla młodych rajdowców, czytelników i architektów.

Trwają wielkie przygotowania do Świąt Wielkanocnych. Pieczenie, gotowanie, sprzątanie, ale w tym czasie nie zapominajmy o najmłodszych. Coraz bardziej powszechny w Polsce jest zwyczaj prezentów dawanych dzieciom na Zajączka.

Przygotowałam wraz z synkiem kilka propozycji prezentów, które mogą okazać się i u Was strzałem w 10. Prezenty dobre na każdą okazję, urodziny, imieniny czy dzień dziecka. Lista może być całkiem przydatna dla zapracowanych osób, którym trudno określić trafność zabawek czy książeczek pod względem wieku. Obecnie na rynku jest dużo propozycji, ale wiadomo, że każdy chciałby sprawić trafiony prezent. Z racji płci synka dużą rolę w jego codziennych zabawach odgrywają samochody, ale nie tylko one sprawiają mu radość. Skupienie na buzi u Jasia podczas czytania książeczek czy układania wieży z klocków jest równie bezcenne. Stawiam też na zabawki dobrej jakości, dobrze wykończone i bezpieczne. Polecając przykładowe prezenty mam świadomość, że polecam je Wam dla Waszych najdroższych skarbów. Muszą to być rzeczy ładne, przynoszące dużo radości, nietoksyczne i przede wszystkim bezpieczne.

WIEŻA DLA MŁODEGO ARCHITEKTA

Otwieram listę piramidą, którą Jasiek może układać i składać bez końca. Budujemy wieżę i burzymy i bardzo go śmieszy to burzenie. Odkrył też inne zastosowania zabawki jak wkładanie pojemniczka w pojemniczek. Przy okazji, testuje mamę i chowa do środka różne rzeczy. Wspaniale, ale pod warunkiem, że nie są organiczne i nie chowa ich pod łóżko:P Klocki wieży są zaokrąglone i zrobione z trwałego materiału tekturowego.Wybraliśmy piramidę z obrazkami magicznego drzewa, ale wybór jest spory. Dla dziewczynki są np. różowe słodkości lub piramidka ze zwierzątkami.

Zabawkę można zakupić przykładowo  TUTAJ – klik

Producentem zabawki jest francuska firma JANOD 

KSIĄŻECZKA DLA FANA AUT 

Uważam, że książeczki są zawsze dobrym pomysłem na prezent. Cieszę się bardzo, że synek tak lubi oglądać (czytać… :P). Tak jak wspomniałam wcześniej Jasiek jest zafascynowany autami, więc bardzo ucieszyła go tematyczna książeczka pt. „Opowiem Ci, mamo, co robią auta” ? Bardzo żywo reaguje na wyścigówki, a garaż nocą wzbudza emocje jakich wcześniej nie widziałam 😛 W książeczce można znaleźć również krótkie wierszyki, a także krętą trasę po której można jeździć swoim autem lub czym tylko wyobraźnia podpowiada. Jest też auto rozłożone na części pierwsze, czuję, że sama muszę się podszkolić w mechanice, aby później odpowiadać na techniczne pytania synka. Książeczka nadaje się dla dzieci od 2 do 6 lat, to oznacza dla mnie jeszcze wiele opowieści synka o tym co robią autka.

Wydawnictwo to Nasza Księgarnia 

Aktualnie wydawnictwo oferuje promocyjną cenę książeczki – SPRAWDŹ TUTAJ 

ENCYKLOPEDIA DLA NAJMŁODSZYCH CZYTELNIKÓW

Kolejny plus za książeczki w dużym formacie o grubych tekturowych stronach. Dzięki temu są w stanie przeżyć niejedno dziecięce tornado. „Moja pierwsza encyklopedia w obrazkach” to obowiązkowa pozycja na półeczce dwulatka. Tego typu książeczki do pokazywania i opowiadania pomagają w rozwoju mowy czy tworzeniu skojarzeń. Jasio nie zna jeszcze pór roku, ale już może obserwować i zapamiętywać czym się od siebie różnią. Oczywiście tramwaj i koparkę pokazuje z zamkniętymi oczami. W książeczce znajdziemy też podstawowe kolory, kształty, cyfry. Ćwiczymy spostrzegawczość i skupiamy się na szczegółach. Jestem świadkiem codziennych nowych odkryć synka w Encyklopedii obrazkowej. Na każdej ze stron ukryty jest zajączek, prawie wielkanocny 🙂

Wydawnictwo to Nasza Księgarnia 

Aktualnie wydawnictwo oferuje promocyjną cenę książeczki – SPRAWDŹ TUTAJ 

KLASYKA DLA NAJMŁODSZYCH CZYTELNIKÓW

Klasyka wierszy Jana Brzechwy, do której nikogo nie trzeba przekonywać. Bardzo ładnie wydana książeczka, w sam raz na prezent dla maluszka, starszaka i przedszkolaka. Twarda oprawa, ładne ilustracje, duża ilość bajek – wierszy, więc jest co czytać. Co ważne dla dzieci, bajki kończą się morałem. Ze Stu bajek Jasia ulubiona to Kokoszka- Smakoszka. Śmieje się, że to chyba ze względu na nadchodzące Święta. Cieszy mnie podtrzymywanie tradycji i przekazywanie maluchom takiej wspaniałej klasyki.

Wydawnictwo książki to Skrzat

Aktualnie wydawnictwo oferuje promocyjną cenę książeczki, tylko 28 plnSRAWDŹ TUTAJ

AUTKA DLA PRZYSZŁEGO RAJDOWCA

Miękkie samochodziki to dobra alternatywa pojazdów w szczególności dla drewnianej podłogi 🙂 Dobre są również dla rodziców, ponieważ nie wydają zbędnych dźwięków. Są cichutkie, miękkie i baaardzo szybko jeżdżą. W zestawie są 4 kolorowe autka, więc możemy już robić rodzinny tor wyścigowy. Podczas zabawy pobudzamy zmysły, emocje i motorykę. Jakość wykonania jest bardzo dobra, są całkiem bezpieczne i zalecane dla dzieci już od 12 miesiąca. W sam raz na prezent autka zapakowane w poręczną dla malca walizkę.

Producentem zabawki jest firma K’s Kids

Zabawkę można zakupić przykładowo za ok 80 pln  TUTAJ – klik

PIERWSZA FURA

Przyszedł czas na konkretne autko w życiu Jasia, można powiedzieć, że to pierwsza fura. Auto służy mu również jako pchacz, jeździk. Czasem przewożeni są pasażerowie, czyli klocki, małe miękkie samochody czy ulubione maskotki. Samochód jest na baterie, wydaje trochę dźwięków typu klakson, zapalony silnik czy gaz do dechy 🙂 Dla dziewczynek też się znajdą fajne różowe fury. Producent jedynie przestrzega, aby nie pozostawiać dziecka na samochodziku bez opieki i podpisuję się pod tym. Byłam świadkiem jak Jasio próbował na nim stawać lub z samochodziku chciał się wdrapać na kanapę. Można zawsze używać autka wychodząc na podwórko, niech się chłopak porządnie wyjeździ i zaszpanuje sąsiadkom 🙂

Producentem zabawki jest firma Kiddieland

Zabawkę (model wyższy z wyrzutnią piłeczek) można zakupić przykładowo za ok 110 pln  TUTAJ – klik

MAGICZNY ZNIKOPIS DLA MAŁYCH ARTYSTÓW 

Na zakończenie listy trafionych prezentów warto wymienić Znikopis. Spokojnie to nie tablet, jestem za, a nawet przeciw dawania dzieciom w tym wieku elektroniki. Mają jeszcze czas na zabawę w dorosłość. Wracając do znikopisu, to bardzo przydatny gadżet. Przekonaliśmy się o tym w podróży, kiedy dziecko miało zajęcie na „dłuższą” chwilę. Na czym polega to cacko? Jest to magnetyczny szkicownik ze stempelkami w kształcie zwierząt i pisakiem na sznureczku, aby nie uciekał za daleko:) Pod szkicownikiem jest miękka poduszka więc dziecko kładzie sobie gadżet na kolana i zaczyna rysować bazgrołki lub stawiać stempelki. Magicznym suwakiem przesuwa w dół i wszystko znika i zabawa zaczyna się od nowa 🙂 Wiecie, dlaczego jeszcze cenię sobie znikopis? Wszystko na czym dziecko może się skoncentrować przez moment jest godne uwagi, a poza tym nie mam pomalowanych ścian, bo Jasiek chce wyrażać swoją artystyczną duszę właśnie w szkicowniku.

Producentem zabawki jest firma BToys

Zabawkę można zakupić   TUTAJ – klik

P.S. Jeżeli nie zdążyliśmy „złapać zajączka”, zawsze pozostaje obdarowanie PLN 😛


Share this Story

Polub mój profil na Facebook by otrzymywać więcej takich informacji
⬇️⬇️⬇️

Komentarze Facebook