Lifestyle

Wydarzenia dla dzieci w Warszawie Wrzesień 2018

Kochani, witam Was po wakacjach. Czuję, że naładowaliście baterie i macie zapas witaminy D na pochmurne dni. Dałam Wam trochę czasu na adaptację w szkołach, przedszkolach i zakładam, że po tym okresie już zaczynacie poszukiwać rodzinnych imprez. Tak się składa, że w połowie września jest trochę ciekawych pikników, festynów, warsztatów na które pewnie z chęcią się wybierzecie. Lubię wrzesień, nie tylko dlatego, że to miesiąc moich urodzin, ale mam wrażenie, że wszystko na nowo budzi się do życia. Podobnie jak na wiosnę, tylko z dużo większą intensywnością. Ostatnio też wrzesień nas rozpieszcza wysoką temperaturą, więc łapmy jeszcze ostatnie promienie lata tej jesieni. 

15 Września, Sobota

Żegnaj lato na Bielanach

15 września  2018,  sobota Godzina: 13.00, Park Olszyna

Niestety wakacje dobiegają końca. Podczas rodzinnego pikniku 15 września, pożegnajmy lato na Bielanach.

👉 Przygotowaliśmy wiele atrakcji dla mieszkańców naszej Dzielnicy
👉 A wieczorem koncerty 🎸 Bovska i 🎤 Kamil Bednarek

KIEDY? 15 września (sobota), od godz. 13.00
GDZIE? Park Olszyna (róg Romaszewskiego i Gąbińskiej)

DLACZEGO WARTO?
W strefie sportowo-rekreacyjnej będą prezentować się kluby sportowe działające na Bielanach dzieci i ich rodzice będą mogli zapoznać się z ich ofertą wiele konkurencji sprawnościowych dla uczestników pikniku nie zabraknie oczywiście dmuchańców, gier i animacji dla najmłodszych ⚽🏀🏐🏸🏓

W strefie kulturalno-oświatowej zaprezentują się Bielański Ośrodek Kultury i Biblioteka Publiczna im. St. Staszica w Dzielnicy Bielany m.st. Warszawy 📚🎭🖼🎨🎶

Natomiast w strefie eko będzie wiele proekologicznych gier i zabaw 🍀☘🌳🌲

W strefie zdrowia i rodziny jak co roku mieszkańcy Dzielnicy będą mogli skorzystać z konsultacji lekarskich oraz uczestniczyć w pokazach pierwszej pomocy przedmedycznej ❤💉

A na zakończenie imprezy – pokaz laserowy.

Link do wydarzenia

Piknik Narodowy Dzień Sportu

15 września  2018,  sobota Godzina: 12.00, Błonia PGE Narodowego

Już 15 września zapraszamy wszystkich fanów sportu i dobrej zabawy na sportowo-rodzinny Piknik organizowany w ramach Narodowego Dnia Sportu przez Fundację Zwalcz Nudę!

Najgorętszym miejscem w Polsce 15 września będzie Warszawa i Błonia PGE Narodowego. Atmosfera zabawy pochłonie każdego: dziadka, babcię, tatę, mamę, młodzież i dzieci – każdy na pewno znajdzie tu coś dla siebie. Zwłaszcza, że Fundacja Zwalcz Nudę wraz z Partnerami przygotuje również ogromną strefę rodzinną- Warszawski Piknik Rodzinny!. Od 14-16 września będziecie mogli również skorzystać z bezpłatnych animacji i atrakcji rodzinnych w całej Warszawie!

Link do wydarzenia

Festiwal Pięknej Książki

15 września  2018,  sobota Godzina: 12.00,  Piaseczno, Rynek 

Przed nami 3 edycja Festiwalu Pięknej Książki! 15 września 2018 roku piaseczyński rynek wypełnią stoiska ok. 20 wydawców pięknych książek – oryginalnie wydanych, wyróżniających się nietuzinkową formą, będących małymi dziełami sztuki od pierwszej do ostatniej strony. Przez cały dzień poczytacie lub wypożyczycie książki w Bibliotecznej Czytelni Plenerowej, spotkacie się z autorami oraz ilustratorami, którzy z przyjemnością zostawią Wam swoje autografy, obejrzycie i kupicie książki pachnące jeszcze nowością lub dacie im drugie życie dzięki akcji bookcrossingowej. Dla każdego znajdzie się coś miłego. Przygotowaliśmy wiele wspaniałości zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci. Najmłodsi obejrzą przygotowane specjalnie dla nich przedstawienie, a Ci nieco starsi pobawią się przy koncertach na żywo. Na dzieci będą ponadto czekać animatorzy z takimi atrakcjami jak: Koło Fortuny, kącik plastyczny, warsztaty tworzenia zakładek, Zagadkowa Sowa, Różowa Gra Biblioteczna, Nakarm Smoka czy malowanie kredą. Nie zabraknie również zaskakujących happeningów i koncertów.

Link do wydarzenia

Obrona Twierdzy Modlin

15 września  2018,  sobota Godzina: 12.00, Garnizon Modlin, ul. Generała Józefa Bema 200C, Nowy Dwór Mazowiecki

W sobotę 15 września br. kolejny raz spotkamy się w Twierdzy Modlin aby uczcić jej bohaterską obronę, która miała miejsce we wrześniu 1939 r. W programie obok uroczystości patriotycznych znalazły się również piknik historyczny i rekonstrukcja wydarzeń z września 1939 roku. Na uczestników imprezy będą czekać też liczne atrakcje.

Link do wydarzenia

Once upon a time..

15 września  2018,  sobota Godzina: 13.00, Księgarnia Tarabuk w Teatrze Lalka PKiN Plac Defilad 1

WSTĘP WOLNY
15 września (sobota) godz. 13:00
Zapraszamy dzieci w wieku 3-7 lat i rodziców na pierwsze spotkanie z cyklu Once upon a time…
Anna Iwanowska -Bułat opowie dzieciom po
angielsku polską legendę „O Lechu, Czechu i Rusie”
Podczas warsztatów dzieci będą szyły koniki z filcu.
Na zakończenie spotkania konkurs!
Do wygrania książka „Cudowna studzienka” z serii „Baśnie świata”
wydawnictwa Media Rodzina
Wstęp na spotkanie jest wolny, ale konieczna jest rezerwacja miejsc:
tarabuk@tarabuk.pl

Link do wydarzenia

Święto Muranowa

15 września  2018,  sobota Godzina: 14.00, skwer przy ul. Andersa 13 

Serdecznie zapraszamy na Święto Muranowa! Poznamy sąsiadów, dowiemy się ciekawych rzeczy o naszym osiedlu, zjemy coś pysznego, weźmiemy udział w konkursach, kupimy coś do domu i posłuchamy muzyki. Blisko 40 muranowskich organizacji i firm potwierdziło udział w Święcie Muranowa. Spotykamy się na Skwerze Więźniów Politycznych Stalinizmu na wysokości Andersa 13.

Link do wydarzenia

15,16 Września, Sobota, Niedziela

Hafciarski Maraton

15 ,16 września  2018,  sobota, niedziela Godzina: 10.00, park Saski

*** Aby wziąć udział w akcji nie trzeba umieć haftować. Wszystkiego Was nauczymy. ***

Dołączcie do hafciarskiego maratonu!
Zapraszamy Was do stworzenia razem z nami 6-METROWEJ PANORAMY WARSZAWY 1918

to będzie pierwszy na świecie haft społeczny
i okazja by uczcić odzyskanie przez Polskę niepodległości

We wrześniu W PARKU SASKIM postawimy drewnianą ramę z rozpiętym materiałem i naniesionym wzorem. Razem z Wami pod okiem doświadczonych hafciarek stworzymy niezwykłą tkaninę z Panoramą Warszawy oraz posłuchamy opowieści o stolicy w 1918 roku.

KIEDY
Będziemy na Was czekać w dwa weekendy września: 15-16 i 22-23, od godz. 10.00 do 18.00.

GDZIE
W Parku Saskim, niedaleko fontanny.

JAK
To będzie OTWARTY WARSZTAT PLENEROWY. By wziąć udział w akcji nie potrzeba konkretnych umiejętności. Uczestnikom pomogą instruktorki. Udostępnimy wszystkie materiały i wzór – naszym celem będzie wypełnienie go w technice haftu płaskiego.

Link do wydarzenia

Piknik Niepodległości

15 ,16 września  2018,  sobota, niedziela Godzina: 12.00, Pole Mokotowskie

Zapraszamy wszystkich na wielką imprezę historyczną upamiętniająca 100 rocznicę odzyskania niepodległości. W weekend 15-16 września 2018 na Polu Mokotowskim (łąki przy zakręcie ul. Boboli i Batorego) powstanie obozowisko historyczne prezentujące czasy Odzyskania Niepodległości 1918. Przez całą sobotę od 12.00 do 20.00 do dyspozycji uczestników będą liczne atrakcje kulturowe i historyczne, m.in. obóz wojsk II Rzeczypospolitej, ogród jordanowski, stoiska mniejszości narodowych czy jarmark staropolski. W programie imprezy znajdują się także: widowisko batalistyczne, koncerty i pokazy taneczne, historyczny pokaz mody. W niedzielę od godz. 11.00 odbędzie się piknik historyczny, w którym zobaczymy obóz wojsk Polskich II RP oraz liczne atrakcje sportowe.
Pole Mokotowskie/wstęp wolny

Link do wydarzenia

Targi Mamaville

16 września  2018,  niedziela Godzina: 10.00, Arena Ursynów

MAMAVILLE Targi dla Mamy i Dziecka Warszawa vol.15

ARENA URSYNÓW, 16 września
ul. Pileckiego 122 Warszawa
WSTĘP WOLNY, godziny 10:00 – 17:00

Po raz 15-sty Mamaville w Warszawie!
Witamy nowych gości i tych, którzy odwiedzają nasze targi regularnie. Po wakacjach pełni nowych pomysłów szykujemy dla Was niespodzianki, premiery różnych marek, najnowsze kolekcje Waszych ulubionych wystawców, jeszcze więcej atrakcji dla najmłodszych, wykłady z najnowszą tematyką oraz komfortową strefę chillout.
Macierzyństwo, to nowy rozdział w życiu każdej rodziny, a targi Mamaville, to idea, ktora chce Wam ta przygodę życia przybliżyć

Poza tym 16 września z nami, to świetny pomysł na niedzielne rodzinne spędzenie czasu – będziemy Was rozpieszczać!

Nasze targi skierowane są do kobiet w ciąży, wszystkich mam, rodzin z dziećmi oraz osób zainteresowanych tematyką macierzyństwa. 16 września – jeden dzień pełen atrakcji, warsztatów oraz zakupów od oryginalnych polskich projektantów i firm związanych z tematyką ciąży, macierzyństwa i rodzicielstwa.

Zapewniamy bezpłatny parking na 500 samochodów, wygodne parterowe wejście na halę, pomieszczenie dla mamy i dziecka oraz szerokie alejki do poruszania się z wózkami.

Link do wydarzenia

Piknik rodzinny

16 września  2018,  niedziela Godzina: 11.00, Niepodległa. Miejsce spotkań, Al. Ujazdowskie 2

PIKNIK RODZINNY w weekend uroczystego otwarcia Niepodległa. Miejsce spotkań!

W pierwszy weekend funkcjonowania nowego miejsca na kulturalnej mapie Warszawy zapraszamy Was na piknik rodzinny.
Będziemy czekać na Was z:
👉 warsztatami z malowaniem toreb (11:00 – 12:00)
👉 zajęciami z produkcji biżuterii i breloczków (13:30-14:30)
👉 warsztatami z dekoracji świeczek (17:00-18:00)
👉 całodziennymi zajęciami kolaży plastycznych
👉 fotobudką, w której utrwalicie wspomnienia z tego dnia
👉 specjalną ofertą zniżkową na menu kawiarni (10% zniżki na hasło: Świętujmy razem!)

Wszystko to w Łazienki Królewskie, w otoczeniu wiewiórek i przy dźwiękach koncertów chopinowskich!

Piknik jest zorganizowany w ramach weekendu inaugurującego działanie Niepodległa. Miejsce spotkań.

Niepodległa. Miejsce spotkań. jest to przestrzeń kawiarniana, w której w miłej atmosferze będzie można wziąć udział w licznych wydarzeniach kulturalnych organizowanych z okazji stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

Link do wydarzenia

Idziemy na grzyby

16 września  2018,  niedziela Godzina: 12.00, Muzeum Łowiectwa i Jeździectwa

Muzeum Łowiectwa i Jeździectwa Oddział Muzeum Łazienki Królewskie zaprasza do udziału w niedzielnych spotkaniach rodzinnych towarzyszących wystawie „Co wiemy o grzybach?” 🍄
Wystawa i towarzyszące jej zajęcia edukacyjne mają na celu podniesienie świadomości ekologicznej odwiedzających ją osób, a także zapoznanie z bogactwem świata grzybów.

➡ Miejsce spotkań: Muzeum Łowiectwa i Jeździectwa, sala LAS🌲
➡ Czas: każda niedziela września 12:00
➡ Wstęp wolny (decyduje kolejność wejść)

Terminy i tematy spotkań:
🍄 09.09.2018 – Co wiemy o grzybach?
🍄 16.09.1018 – Czy grzyby to najbardziej długowieczne organizmy na Ziemi?
🍄 23.09.2018 – Poznajemy grzyby – jak je zbierać, transportować, przechowywać i przyrządzać?
🍄 30.09.2018 – W królestwie grzybów

Wystawa potrwa od 4 września do 18 listopada. Wstęp na wystawę zawiera się w cenie biletu na całą ekspozycję Muzeum Łowiectwa i Jeździectwa.

Link do wydarzenia

Piknik edukacyjny

16 września  2018,  niedziela Godzina: 15.00, Klub Dowództwa Garnizonu Warszawa, Al. Niepodległości 141a

Zapraszamy serdecznie do udziału w „Pikniku edukacyjnym” przygotowaliśmy mnóstwo interesujących działań artystycznych i edukacyjnych tuż przed wejście do Klubu oraz w foyer:

Wstęp wolny 🙂 Startujemy o 15.00

– biblioteka na leżakach
– warsztaty plastyczne
– działanie performatywne „Powiedz – Niepodległość”
– wystawa książkowa
– warsztaty muzyczne „Dęciak fajny jest”
– animacje taneczne

Projektowi towarzyszyć będzie koncert Orkiestry Wojskowej z Dęblina o godz. 16.00, wstęp za okazaniem bezpłatnej wejściówki, którą można odebrać w Klubie.
Zapraszamy 🙂 Świętuj z nami 🙂

Link do wydarzenia

22,23 Września, Sobota, Niedziela

Pożegnanie lata

22,23 września  2018,  sobota, niedziela Godzina: 8.00, Praga Północ

Już 22-23 września kolejna odsłona niepowtarzalnego wydarzenia. Gorąco zapraszamy na Piknik Rodzinny „Pożegnanie Lata 2018” organizowany przy Bazylice NSJ w Warszawie na Pradze Północ. To dwudniowe wydarzenie zdążyło się już wpisać w wrześniowy kalendarz imprez na naszej dzielnicy. Zapewniamy, że i w tym roku nie zabraknie mnóstwa atrakcji 🙂
Tradycyjnie przez cały weekend rozstawi się dla Państwa JARMARK. Będą smakołyki, pamiątki, rękodzieło i regionalne przysmaki.
W STREFIE DZIECIĘCEJ nie zabraknie zabaw, konkursów z nagrodami, animacji i ciekawych warsztatów!
Będzie również bardzo SPORTOWO. Organizujemy Turniej Szóstek Piłkarskich,Turniej Mini Siatkówki i Miksów oraz „Bieg po zdrowie” – zawody dla każdego 🙂
W naszej STREFIE ZDROWIA będzie możliwość skorzystania z bezpłatnych badań profilaktycznych, a STREFĘ EDUKACYJNĄ odwiedzą przedstawiciele różnych służb mundurowych.
Oczywiście przy okazji takiej imprezy nie może zabraknąć MUZYKI, KONCERTÓW, TAŃCÓW i WYSTĘPÓW różnego rodzaju!
Cała sobota kręcić będzie się wokół wydarzeń na naszej SCENIE. Specjalnie dla Państwa szykujemy się z wielką PRASKĄ POTAŃCÓWKĄ!
Zachęcamy do śledzenia wydarzenia, udostępniania i przekazywania dalej. Z góry ślicznie dziękujemy 🙂
Na bieżąco pojawiać się będą nowe informacje i ciekawostki.

Link do wydarzenia

Festiwal nauki

21-30 września  2018,  Godzina: 18.00, 

Serdecznie zapraszamy na 22 edycję Festiwalu Nauki w Warszawie!

Program Festiwalu Nauki podzielony jest na dwie części: program lekcji i program spotkań. Lekcje festiwalowe przeznaczone są dla zorganizowanych grup szkolnych. Program spotkań podzielony jest na:
– Debaty główne
– Kluby – spotkania popołudniowe, otwarte dla wszystkich, odbywające się od 24 do 28 września
– Spotkania weekendowe – w weekendy 22-23 września i 29-30 września
– Wieczór z Nauką – wieczorne spotkania odbywające się 28 września

Na spotkania festiwalowe jest wstęp wolny.
Przy wybranych wydarzeniach jest informacja, pod jakim adresem można się zapisać, brak takiej informacji oznacza brak zapisów.

http://festiwalnauki.edu.pl/

Link do wydarzenia

29,30 Września, Sobota, Niedziela

Warszawskie legendy

29 września  2018, sobota Godzina: 10.30, Dom Kultury Kadr

instruktorka: Dominika Misiak – Stowarzyszenie Pracownia Etnograficzna
sala: Tupot małych stóp, 305, III piętro
wstęp wolny, rezerwacja miejsc online https://www.strefazajec.pl/course/view/id/9012 lub telefonicznie

Podczas zajęć opowiemy sobie legendy o Warszawie, wcielimy się w postacie z legend. Spróbujemy także ułożyć nowe legendy o naszych ulicach i dzielnicach. Nasze opowieści narysujemy w formie komiksowej.

Link do wydarzenia

Rodzinna Niedziela Wielokulturowa

30 września  2018, niedziela Godzina: 12.00, Filia Bielańskiego Ośrodka Kultury, ul. Estrady 112

Link do wydarzenia

Wejściówka do warszawskiego zoo w zamian za przekąski dla zwierzaków

🌰 Przelicznik:
– 5 litrów orzechów laskowych = 1 wejściówka
– 5 litrów orzechów włoskich = 1 wejściówka
– 10 litrów żołędzi = 1 wejściówka
🌰 Początek akcji: 10 września
🌰 Koniec akcji: 16 listopada lub do uzbierania odpowiedniej ilości przysmaków
🌰 Kiedy: CODZIENNIE, w godzinach otwarcia Warszawskiego ZOO
🌰 Gdzie: przy wejściach od strony ul. Ratuszowej i Mostu Gdańskiego

Link do wydarzenia


Share this Story

Polub mój profil na Facebook by otrzymywać więcej takich informacji
⬇️⬇️⬇️

Komentarze Facebook

Polub mnie na Facebooku