Miejsca przyjazne dzieciom

Brudne dziecko to szczęśliwe dziecko. Sensoplastyczne zabawy do brudzenia i jedzenia.

Sensoplastyka® dla malucha to ostatnio dość modne zajęcia. Lubimy z Jaśkiem próbować nowych form zabawy, więc wybraliśmy się na tematyczne zajęcia. Trafiliśmy na pokazowe zajęcia w Kawiarni Kredka, które prowadzone były przez bardzo energiczną i spontaniczną dziewczynę Karlę.

Karla wyjaśniła nam czym jest Sensoplastyka®. W skrócie powiem, że jest to rodzaj plastyki sensorycznej co oznacza poznawanie rzeczy wszystkimi zmysłami wzrokiem, zapachem, smakiem, dotykiem, węchem, słuchem. Dzieci podczas zajęć eksplorują różne tematy otaczającego je świata. Zajęcia są praktycznie dla każdego, bez ograniczeń wiekowych.

Fantastycznie, jeżeli rodzice również zaangażują się w zabawę z dziećmi. Wtedy wychodzą wspólne eksperymenty. Pokazujemy również maluchom, że potrafimy się dobrze bawić, a jeszcze lepiej ubrudzić 🙂 Zawsze tylko słyszą zakazy, więc duże jest zdziwienie na twarzach dzieci podczas zajęć, kiedy mogą wszystkiego dotykać. Oczy maluszków same się śmieją, bo przelewania, ugniatania, przesypywania nie ma końca.

Do zajęć są wykorzystane produkty spożywcze. Wszystkie są naturalne i jadalne, dlatego nie musimy się martwić, kiedy nasze pociechy same się poczęstują. Jasiek jak przystało na Jasia fasolę rzucił się z apetytem na gotowaną czerwoną fasolkę. Naturalne barwniki dodane do zwyczajnej mąki tworzyły przeróżne kształty, kolory, konsystencje. Dzieci bawiły się lepiej niż w piaskownicy lepiąc ciekawe formy i zatapiając w nie słodkie, pulchniutkie rączki i stópki.

Sala na zajęcia była przygotowana niemalże jak podczas remontu mieszkania w którym nie można zachlapać farbą mebli 😉 Na początku mnie to zszokowało, ale po zajęciach nie miałam wątpliwości, że to bardzo celowy zabieg. Jeszcze tak kolorowo brudni to nie byliśmy z Jaśkiem po żadnych zajęciach. Mogę polecić zakładanie dzieciom na te zajęcia rzeczy za małych, zmechaconych na których nam nie zależy. Nie mamy wtedy problemu z praniem. Jedyny minus to “odbarwienie” dzieci z kolorów tęczy. Choć wyglądają uroczo, zawsze dobrze jest zająć sobie miejsce w kolejce do umywalki po zajęciach. Zwykła woda z mydłem, kilka myć i mamy z powrotem czyścioszka.

Jeżeli nie boicie się ubrudzić to polecam szczerze taką formę zajęć z małymi dziećmi. Wspieramy ich rozwój sensoryczny i motoryczny, a przy okazji zachowujemy swoją kuchnię w czystości :))

Zajęcia będą prowadzone:

  • PONIEDZIAŁEK godz. 11.00 w Kawiarni Kredka na ul. Smolnej 8 w Warszawie,
  • WTOREK godz. 9.45 oraz CZWARTEK godz. 16.45 w Akademia Harmonika na ul. Malborskiej 41,
  • PIĄTEK godz.10.00 w Trzecia Strefa na ul. Daniłowskiego 2/4 (budynek Porion)

Zaprasza Karla Woźniak – certyfikowany Trener Sensoplastyka® 1 st., inicjatorka pracowni twórczej Salon z Kuchnią – niestandardowego miejsca spędzania wolnego czasu w sposób kreatywny i niekonwencjonalny dla lokalnej/sąsiedzkiej społeczności. Cena pojedynczych zajęć: 35 zł para (dziecko i opiekun) – w cenie materiały i barwniki. Na zajęcia obowiązują zapisy: Karla Woźniak telefonicznie: 535 077 088 lub drogą mailową: klawakarla@gmail.com 


Share this Story

Polub mój profil na Facebook by otrzymywać więcej takich informacji
⬇️⬇️⬇️

Komentarze Facebook

Polub mnie na Facebooku